Kdy přesně budou k dispozici nové Lumie, které budou zmiňovanou funkci nabízet, zatím zástupci amerického softwarového gigantu neprozradili. Prvním takovým strojem by nicméně měl být podle serveru WM Power User nový top model Microsoftu – Lumia 950.

Lumia 950 by měla nabídnout 5,2palcový displej s rozlišením 2560 x 1440 pixelů, procesor Qualcomm Snapdragon 808, 3 GB operační paměti a 20megapixelový fotoaparát. Přestože výbava ještě nebyla oficiálně potvrzena, už nyní je zřejmé, jak bude všechno díky nové funkci zvané Continuum pracovat.

Video

Ukázka systému Windows 10

Zdroj: Microsoft

Jde v podstatě o schopnost desítek přizpůsobit se konkrétnímu zařízení. „Mobil s Windows 10 budete moci používat jako plnohodnotný počítač, stačí k němu připojit klávesnici, myš a monitor,“ prohlásil šéf divize Windows Terry Myerson.

A jak jednoduše to zní, tak jednoduše to funguje. Přestože vše bude pracovat na hardwaru chytrého telefonu, na monitoru se aplikace zobrazí tak, jako byste ji pouštěli na klasickém osobním počítači. To je samozřejmě možné jen u vybraných, tzv. univerzálních aplikací, jako je například kancelářský balík Office 2016.

Nápad z roku 2013

I když se nápad s využitím chytrého telefonu coby plnohodnotného stolního počítače může zdát originální, není to tak úplně pravda. Podobnou funkci slibovala už v roce 2013 společnost Canonical u chystaného smartphonu Ubuntu Edge.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Ubuntu Edge

Zdroj: Canonical

Chloubou novinky měl být především operační systém. Kromě klasického Androidu totiž měl telefon dokázat pracovat zároveň s linuxovou distribucí Ubuntu. Ta je nejspíše dobře známá zkušeným majitelům notebooků a stolních počítačů – pro ně je totiž k dispozici už několik let. S dokovací stanicí, ke které se připojí klávesnice a myš, pak tento mobil měl nahradit i domácí pracovní stanici.

Protože se ale tvůrcům nepodařilo sehnat dostatek financí na rozjetí masové výroby, chytrý telefon Ubuntu Edge nakonec nikdy vyroben nebyl.

Ubuntu Edge

Ubuntu Edge jako stolní PC

FOTO: Canonical