Friends Again

www.friends.webz.cz

Letos v květnu se televizní diváci po deseti letech rozloučili s hrdiny televizního seriálu Přátelé. Než se poslední díl dočká tuzemské premiéry, nějaký čas to potrvá. Pokud s vámi cloumá zvědavost, ukojit ji můžete na této stránce webu, který se seriálu věnuje velmi pečlivě. 

Kromě obsahu poslední epizody se zde dozvíte základní informace o seriálu, jeho tvůrcích a protagonistech. Samozřejmostí je i obsah všech jeho dílů. Za pozornost též stojí sekce Extra, ve které najdete nejlepší hlášky ze seriálu, historii vztahu Rosse a Rachel, příbuzenské vztahy všech přátel a mnoho dalšího.

.: HODNOCENÍ: grafika (5/10), obsah (9/10)

Digi-foto

www.digi-foto.sk

Po delší době si představíme další kvalitní slovenský web. Autora stránek Digi-foto Mira Veselého znám již více než pět let jako aktivního přispěvatele diskusního fóra Servis internet, kde mimo jiné fundovaně odpovídá na otázky související s digitální fotografií.

Od ledna 2003 Miro své zkušenosti úročí na jednom ze svých webů, kde najdete především podrobné recenze digitálních fotoaparátů. Každý přístroj je testován v nejrůznějších situacích. Nejenom za sluníčka, ale i v šeru, v místnosti, v umělém osvětlení, v noci, jsou použity testovací terče i běžné rodinné fotografie a podobně.

Cílem recenze je, aby si potenciální zájemce mohl vytvořit o testovaném přístroji co nejobjektivnější obrázek. Není totiž nic horšího, než nespokojený fotograf, který si svůj přístroj zakoupil na základě "příznivé" recenze.

Kromě recenzí je tu také řada tipů a triků: jak fotografovat v naprosto konkrétních situacích - třeba dítě, jídlo nebo výrobky pro reklamní katalog. Všechno tohle je však psáno pro amatérské nasazení - nikoli v profesionálně vybaveném studiu, ale v obývacím pokoji nebo třeba v kuchyni. Autor nevnucuje nákup drahého zařízení, spíš hledá kličky a způsoby, jak fotografovat kvalitně a přitom levně.

"Vycházím z předpokladu, že můj web o fotografii nečte profesionál. Proto všechno popisuji jednoduše a stručně. Druhá věc, která mně odlišuje od jiných webů, je názorná ilustrativnost. Ve výkladu používám hodně obrázků, aby vše bylo naprosto jasné a srozumitelné," dodává Miro Veselý.

Pro české čtenáře bude zřejmě nejzajímavější zpráva, že je připravována česká mutace webu. V zájmu zachování příjemné čtivosti textu jsou totiž v recenzích často používána i slovenská slova, která český čtenář nemusí znát. Česká mutace tuhle (jedinou) bariéru odstraní. Termín zveřejnění však ještě není znám - přeložit 500 článků a recenzí je přeci jen hodně práce.

.: HODNOCENÍ: grafika (7/10), obsah (10/10)

Svět Her

www.svether.com

Dělíte svůj volný čas mezi počítačové hry a sledování filmů? Potom byste měli vědět o webu Svět Her, jež se specializuje na dva aspekty zábavního průmyslu, které jsou si dosti blízké. Prvním z nich jsou hry - jak počítačové (to je hlavní zaměření webu), tak i konzolové. Součástí toho všeho jsou recenze, preview, novinky, ale i downloady, screenshoty, cheaty či rozhovory.

Druhou nedílnou součástí webu jsou filmy reprezentované z větší části recenzemi filmů, z menší části pak i preview a trailery.

"Největší zájem je v této době asi o filmové recenze aktuálních snímků, které běží v kinech, na druhé koleji jsou recenze her a preview doplněné nejrůznějšími downloady, screenshoty a novinkami," vypočítává zájmy návštěvníků webu Svět Her jeho šéfredaktor Michal Makay.

.: HODNOCENÍ: grafika (6/10), obsah (6/10)

Autora najdete na weblogu Laco konečně bloguje.