Posíláte více obálek různým lidem? Ano? Pak jste si jistě všimli, že například pojišťovny, banky, telefonní operátoři a další velké instituce vám nikdy neposílají fakturu s ručně nadepsanou obálkou. I vy již nemusíte posílat svým zákazníkům ručně nadepsané obálky. Nebojte, nemusíte investovat do speciálního technického vybavení, postačí vám váš současný počítač s tiskárnou a programem Microsoft Word.

Pro tisk obálky použijeme již integrované speciální funkce právě pro obálky. Po spuštění Wordu v jeho menu kliknete na Nástroje, dále pak vyberete Dopisy a korespondence a zvolíte položku Obálky a štítky. Zde klepnete na kartu Obálky. Do pole Adresa příjemce zadejte poštovní adresu nebo ji upravte. Můžete přijmout výchozí zpáteční adresu uvedenou v poli Zpáteční adresa, nebo tuto adresu upravte či pro neuvedení zaškrtněte Vynechat. Dále, aby vše dopadlo dobře, změřte si pravítkem obálky, které chcete používat a v kolonce k tomu určené vyberte vaší velikost.

Dále klepněte na tlačítko Možnosti a dle obrázkové dokumentace vyberte vhodný způsob podávání papírové obálky, které odpovídá vaší situaci nejblíže.

V dialogovém okně Obálky a štítky proveďte jeden z následujících kroků: Chcete-li obálku ihned vytisknout, vložte ji do tiskárny podle schématu ve skupinovém rámečku Podávání a klepněte na tlačítko Tisk či pokud chcete obálku připojit k aktuálnímu dokumentu, aby ji bylo možné a upravit či vytisknout později, klepněte na tlačítko Přidat do dokumentu. Obálka je přidána do dokumentu v samostatném oddílu, to jest části dokumentu, ve které jsou nastaveny určité možnosti formátování stránky.

PORADNA:

Jak posílat dotaz?

Své dotazy můžete zasílat e-mailovou zprávou na adresu mar.betka@wo.cz s tím, že do předmětu této zprávy je NUTNÉ uvést slovo PORADNA. Popřípadě stačí kliknout na nadpis PORADNA, který je v každém díle, a adresa i předmět se vám vyplní sám.

Jak odpovědět na dotaz?

Stačí, pokud kliknete na nezodpovězený dotaz, tím se spustí váš poštovní program a vy budete moci zaslat odpověď na daný problém. Pokud nemáte nastaveného poštovního klienta, odpovědi můžete zasílat na e-mailovou adresu mar.betka@wo.cz, přičemž do předmětu zprávy, prosím, uveďte vždy Poradna - Odpověď xx (kde xx je číslo dotazu). Pokud bude vaše rada řešit aktuální problém čtenáře, bude po zpracování zařazena jako Vyjádření. Pokud již byl dotaz zařazen v dalším díle do kategorie zodpovězené dotazy a vy přesto chcete zaslat další doplňující radu, můžete. Ale učiňte tak již na adresu daného tazatele, která je u každého zodpovězeného dotazu uvedena.

Zodpovězené dotazy

Dotaz 103:
(mispulin@volny.cz)

Dobrý den,

používám MS Outlook Express (XP) a MS Outlook ( součást MS office) ve verzi 2003 ( i ve verzi XP).
Kontakty mám vedené v MS Outlook a potřeboval bych je přenést do MS Outlook Express.
Vyzkoušel jsem různé funkce exportů a importů a bohužel bezúspěšně.

Děkuji za pomoc,

Kubíček

Vyjádření: Hrál jsem si s tím delší dobu a vymyslel jsem následující postup. Z Outlook Express celý adresář exportem do souboru *.WAB někam na hard disk. Normálně tento soubor poklepem otevřu z průzkumníka a vyberu jednu vizitku, kterou exportuji ve formátu vCard zase někam na disk. V Microsoft Outlook ji pak importuji jako vizitku vCard. Navede tě to bez problémů. Bohužel jde to jen po jedné položce. Je to však lepší než drátem do oka nebo ručně vše přepisovat. Pokud někdo má něco lepšího, ať se pochlubí. Tohle se vždy hodí. Ing. Šumpich Luděk

Dotaz 104:
(kral_miroslav@centrum.cz)

Dobrý den,

poraďte mi prosím. Po upgrade MS Office ze stránky Microsoftu mi Outlook dává hlášku: "Program se pokouší získat přístup k elektronickým adresám uloženým v aplikaci Outlook. Chcete to povolit? .....ano/ne ". Jak tohle mohu odstranit?

Děkuji, s pozdravem,

Miroslav Král

Vyjádření: Odsouhlaste ano a Outlook by toto již zobrazit neměl.

Dotaz 105:
(katka160@post.cz)

Dobrý den. Mám Windows XP home a používám zde Word 97. Vše fungovalo, až poslední době ve Wordu pokud chci dokument "uložit jako" tak v názvu pro soubor se mi zobrazí pouze první písmeno zadaného názvu a pod tím se také uloží, musím potom souboru ve složce znovu přejmenovat. Nepomohla ani reinstalace Office.
Co s tím lze?

Děkuji,

Katka

Vyjádření: Nějaká interní chyba. Až budete přeinstalovávat časem celé PC, tak vám to již bude fungovat normálně. Nebo také můžete upgradovat na vyšší verzi Office.

Dotazy k vyjádření

Dotaz 106:

Dobrý den,

lze, prosím, přenést (postupem vhodným i pro laika) obsah Outlooku, zejména složky Kontakty, po síti ze stolního PC do Notebooku a obráceně?

S díky za radu a s pozdravem, Štěpánek

Dotaz 107:

Dobrý den,
koupil jsem si střihové studio Pinnacle 9, s kamerou DV vše funguje bezvadně, přepočítání projektu na výstup do kamery je OK. Pokud však chci vytvořit DVD disk nebo SVCD, případně MPEG soubor, rendování se 1-2 sekundy po startu zastaví a vypíše, že při rendování došlo k chybě. Přitom v nastavení je mechanika a medium správně rozpoznána. Poradíte mi?

Urban

Dotaz 108:

Srdečně zdravím,

Vaše poradna je fajn, děkuji za ni. Měla bych taky dotaz - máme Windows XP Home. Chtěla jsem dětem omezit přístup. Vyčetla jsem, že lze zadat čas, kdy jim bude umožněna doba přihlášení, a to pomocí příkazového řádku net user jméno/times:den-den,čas-čas; popř jiné dny a časy - dny odděleny čárkou, požadovaný čas středníkem.

Nefunguje mi to. Zkoušela jsem všechny možné varianty (např. vypsat dny zkratou, celé,časy v režimu 12 i 24 hod., na konci příkazu různé druhy interpunkce (v návodu se končí číslicí hodinového intervalu) - nic. Pořád je povolen přístup times all, tedy pořád.

Pokud byste mi dokázali poradit, byla bych moc ráda.

Přeji moc hezký den a ve Vaší práci stále mnoho elánu a radosti.


Helena