Internetová televize od amerického počítačového gigantu by měla být spuštěna letos na podzim. S dostupností se přitom počítá pro všechna zařízení s operačním systémem iOS. Přijímat kanály tak bude možné na chytrých telefonech iPhone, počítačových tabletech iPad i na multimediálních centrech Apple TV.

Nová služba by měla na začátku obsahovat 25 kanálů. Mezi nimi se podle agentury Reuters objeví například stanice ABC, CBS a Fox. Lze ale předpokládat, že v nabídce nebude chybět ani HBO. Se zástupci poslední zmiňované televize se koneckonců už Apple dohodnul na streamování obsahu do multimediálního centra Apple TV. [celá zpráva]

Šéf Applu Tim Cook na pondělní tiskové konferenci

HBO Now je na Apple TV dostupné od začátku března, partnerství na tiskové konferenci oznámil šéf amerického počítačového gigantu Tim Cook.

FOTO: Robert Galbraith, Reuters

Příjem televizních stanic bude samozřejmě zpoplatněn. Za přístup k internetovému archivu HBO lidé aktuálně zaplatí měsíčně 15 dolarů (380 Kč), celý balík kanálů by měl být zhruba dvakrát tak dražší. Firma údajně uvažuje o ceně mezi 30 a 40 dolary (770 až 1030 Kč).

Zástupci společnosti Apple zatím informace o internetové televizi nijak nekomentovali. Stejně tak na dotazy agentury Reuters nereagovaly ani stanice Fox a CBS.

Podle listu The Wall Street Journal však budou všechny podrobnosti o internetové televizi Applu odhaleny už v červnu, ostrý provoz by pak měl být zahájen v průběhu září.