Facebook byl nedostupný pro webové i mobilní rozhraní. Některým uživatelům se zobrazila stránka s chybovou hláškou, jiným se nenačetlo nic.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Výpadek postihl také ostatní služby svázané s Facebookem včetně portálu na sdílení fotografií Instagram, seznamovací služby Tinder nebo chatovacího serveru Hipchat. Naopak mobilní komunikační služba WhatsApp, patřící rovněž Facebooku, fungovala normálně.

Mluvčí Facebooku sdělila stanici BBC, že příčinou nebyl zásah někoho zvenčí, ale provádění vnitřních změn, které zasáhly do konfiguračního systému služby. "Problém jsme rychle vyřešili a obě služby jsou nyní všem stoprocentně dostupné," sdělila mluvčí.

Není to poprvé, co se Facebook potýká s potížemi ohledně dostupnosti svých služeb. Vloni v létě podobných výpadků zaznamenala populární sociální síť několik.