Právní bitvu mezi oběma společnostmi odstartoval Apple předloni v dubnu ve Spojených státech, když obvinil Samsung, že jeho chytré telefony a tablety Galaxy „otrocky“ kopírují jeho produkty iPhone a iPad. Spor se od té doby rozšířil do dalších zemí včetně Austrálie, Japonska, Koreje a některých evropských zemí. Několik soudů, včetně Nizozemska, USA a Austrálie, však již rozhodlo, že Samsung může své tablety prodávat.

Podle Samsungu porušuje Apple jejich patentové nároky na technologie UTMS a 3G. A to nejen u nejnovější verze 4S, ale také u chytrých telefonů iPhone 3G, 3GS a 4 i u všech tří generací počítačových tabletů iPad. [celá zpráva]

Odškodné 930 miliónů dolarů přiřkl firmě Apple soud v Kalifornii. Dospěl totiž tehdy k závěru, že Samsung porušil patenty Applu týkající se chytrých telefonů iPhone při výrobě vlastních smartphonů a tabletů řady Galaxy.

Samsung se předloni stal největším výrobcem chytrých telefonů na světě. Z první příčky sesadil právě svého amerického rivala Apple. Právní bitvu mezi podniky v dubnu 2011 odstartoval Apple, když obvinil Samsung, že "otrocky" kopíruje jeho přístroje iPhone a iPad.

Může se Vám hodit na službě Zboží.cz: