Roadmapa je tradičně rozdělena do tří částí, které se týkají serverových procesorů, čipů pro stolní počítače, a konečně i procesorů pro notebooky.

AMD se soustředí na 64bitové čipy

Z plánů druhého největšího výrobce čipů pro stolní počítače vyplývá, že se nyní soustředí především na 64bitové procesory. Ty se v nejbližších měsících stanou běžnou součástí nejen stolních počítačů, ale také notebooků.

Athlony XP zatím nekončí

To však v žádném případě neznamená zánik současných 32bitových procesorů Athlon XP, jenž jsou mezi uživateli stále velmi oblíbené. Ty se totiž budou prodávat souběžně s 64bitovými čipy, a to nejméně do druhé poloviny příštího roku, kdy přejdou na nové jádro Palermo s 0,09mikronovou technologií.

Důležitým milníkem je právě přechod na 0,09 mikronu, přičemž většina procesorů uvedených na začátku příštího roku by již měla být založena na této modernější výrobní technologii. O něco později, ve druhé polovině roku 2005, bychom se měli dočkat serverových procesorů se dvěma jádry.

:. Po kliknutí se zobrazí roadmapa v plné velikosti

Sempron nahradí levné Durony

Firma AMD nedávno také uvedla, že už ve druhé polovině letošního roku představí nástupce nejlevnějších Duronů, který ponese označení Sempron a měl by výrazně oživit nabídku čipů určených pro počítače a notebooky, u kterých záleží především na nízké ceně.