Zástupci úřadu nicméně podotýkají, že zatím nemají žádné zprávy o tom, že by chybu někdo zneužil. Navíc většina postižených serverů již trhlinu opravila – nová verze knihovny OpenSSL je k dispozici již od začátku týdne.

Obezřetnost je ale i přesto na místě, protože útočníkům se totiž citlivá data mohla dostat do rukou ještě před tím, než došlo k opravě bezpečnostní trhliny. Problém se tak týká soukromých hesel k e-mailům, sociálním sítím, on-line bankovnictví nebo nejrůznějším internetovým obchodům.

Chyba se týkala dvou třetin celého internetu.

Americké ministerstvo pro vnitřní bezpečnost proto uživatele nabádá, aby pozorně sledovali všechny své internetové účty, především pak on-line bankovnictví a e-mailovou schránku. V případě jakéhokoliv podezření, že s jejich účtem manipuluje někdo neoprávněně, doporučují se obrátit na provozovatele daného serveru.

Podle odhadů bezpečnostních expertů se chyba týkala dvou třetin celého internetu, protože OpenSSL patří k nejrozšířenějšímu kryptovacímu softwaru na internetu. Uživatelé by proto podle nich měli z preventivních důvodů změnit na všech serverech, kterých se zranitelnost dotkla, svá hesla.

Mezi postiženými byly i velké portály, jako jsou například Yahoo.com, Flickr.com či Mail.com. I proto se podle BBC jedná o jednu nejzávažnějších bezpečnostních trhlin v historii internetu. Chyba, která by v takovém rozsahu vystavila internet potenciálním útokům, se totiž zatím nikdy neobjevila.

ČTĚTE TAKÉ:
Šifrovací knihovna OpenSSL má závažnou bezpečnostní chybu
Změňte hesla, vyzývají experti kvůli Chybě krvácejícího srdce
Kterých uživatelů se týká Chyba krvácejícího srdce? Experti sestavili seznam