CTRL + ALT + Nadella, začíná svůj článek na serveru The Verge Tom Warren. Samozřejmě se jedná o parafrázi na slavnou klávesovou zkratku CTRL + ALT + DEL, která se dříve používala k přihlášení do operačního systému Windows nebo restartování počítače.

A právě jako restart by měl Nadella působit pro Microsoft, což koneckonců sám připustil. „Příležitost posunout se dopředu je obrovská, ale abychom ji mohli využít, musíme se soustředit na transformaci a pokračovat v ní. Je před námi velký kus práce,“ řekl po uvedení do funkce nový šéf amerického počítačového giganta.

ČTĚTE TAKÉ:
Satya Nadella je novým šéfem Microsoftu

Lidová tvořivost si však zkratku CTRL + ALT + Nadella vyložila po svém. Bill Gates totiž loni přiznal, že trojkombinaci CTRL + ALT + DEL vymysleli v Microsoftu omylem. [celá zpráva]

„Byla i volba Nadelly chybou?“ ptají se posměšně diskutéři pod článkem.

Tuto „domněnku“ však spoluzakladatel Microsoftu Bill Gates vyvrátil hned na začátku: „Neexistuje lepší osoba, která by mohla vést Microsoft.“

Uživatelé sociálních sítí a blogeři pak často narážejí na Nadellův původ. V lepším případě jeho životní příběh přirovnávají k pravému americkému snu, v horším pak k filmu Milionář z chatrče, protože jeho hlavní hrdina stejně jako šéf amerického počítačového giganta pocházel z Indie.

Ušetřen nezůstal ani Gates

Posměškům kvůli změnám v top managementu se nevyhnul ani Bill Gates. Toho propírá Andy Borowitz na serveru The New Yorker. Popisuje, jak probíhal jeho první den po nástupu Nadelly do funkce. Odvolává se přitom na smyšlený zdroj přímo z řad Microsoftu.

Podle Borowitze se Gates snažil nainstalovat na svém počítači aktualizaci Windows 8.1, ale ta hned na začátku zahlásila chybu. Proto bývalý šéf Microsoftu přivolal na pomoc nového šéfa – Nadellu. Tento fejeton je zakončený poznámkou, že se Gates nakonec raději vrátil k Windows 7.