Detektorweb.cz

detektorweb.cz

Možná byste se divili, kolik lidí se u nás věnuje hledání pokladů. Nejde přitom o vidinu pohádkových zisků, ale spíše o dobrodružství spojené s hledáním. Hledání pokladů a militárií za pomoci detektorů kovu se věnuje server Detektorweb.cz. 

K dispozici jsou zajímavé články z této oblasti, je zde možné prezentovat vlastní zajímavé nálezy a diskutovat o svém koníčku v diskusním fóru rozděleném do několika témat. Web je i pomocníkem začínajícím hledačům, kteří zde mohou zakoupit detektor kovů (jak nový, tak použitý), a také se jim dostane mnoha užitečných rad do začátku.

"Hlavním důvodem vzniku tohoto webu byl fakt, že nic podobného na českém internetu neexistovalo a neexistuje," říká jeho autor Otakar Nejedlý a dodává: "Další podstatný důvod je přiblížit k sobě skupinu lidí, kteří se tomuto koníčku věnují, čímž dochází k možnosti získávání zajímavých informací od podobně zaměřených lidí zabývajících se tímto koníčkem již řadu let." 

.: HODNOCENÍ: grafika (5/10), obsah (8/10)

Filmová databáze

www.fdb.cz

Filmových databází je na internetu sice poměrně dost, přesto však existuje prostor pro nově vznikající filmové stránky. Příkladem budiž web Filmová databáze (FDb), který byl spuštěn v červenci loňského roku. Zhruba po dvou měsících navázal její autor Pavel Matoušek spolupráci s filmovým odborníkem Antonínem Růžičkou, který přinesl do FDb množství nových dat.

Na webu najdete velké množství informací nejen o českých a slovenských filmech, ale nechybějí ani údaje o zahraničních filmech a tvůrcích. Taktéž je k dispozici rozsáhlá fotogalerie a bohatá filmografie.

K rozvoji FDb můžete přispět komentáři, hodnocením nebo popiskem k filmu. Informace jsou většinou získávány přímo od zdroje, kterým jsou filmoví distributoři a jejich partneři.

.: HODNOCENÍ: grafika (3/10), obsah (7/10)

Škoda 110 R - tuning

www.skoda110r.cz

Pamatuji si, že pokud jste chtěli v osmdesátých letech sbalit ženskou na dobré auto, Škoda 110 R (lidově zvaná "eRko") byla tou správnou volbou. Dnes jsou pochopitelně v kurzu úplně jiná auta (ve zcela jiných cenových hladinách), ale své fandy zmíněná škodovka stále ještě má. 

Příznivci tohoto legendárního vozu si mohou dávat dostaveníčko na webu Škoda 110 R - tuning, který začal vznikat v roce 2000, kdy si jeho autor koupil svoji první škodovku, kterou začal opravovat a vylepšovat a o své zkušenosti se průběžně dělil s ostatními internetovými uživateli.

Na webu dnes najdou majitelé Škody 110 R mnoho rad k opravám běžných i méně běžných závad a zároveň i možnosti, jak automobil vylepšit co se týče vzhledu, spolehlivosti i jízdních vlastností. Nechybí ani spousta fotek ze srazů škodovek. 

Od podobných webů se zmíněný server snaží odlišit maximálním přínosem pro čtenáře, neboť články jsou podávány tak, aby jim porozuměl i začátečník.

Jako příklad lze uvést to, že v každé literatuře je popsáno rozebrání součástí automobilu pomocí speciálních přípravků s jedním nejasným obrázkem, autoři článků webu Škoda 110 R - tuning se však snaží čtenářům podat postup rozebrání a následného složení třicet let starého zkorodovaného automobilu s dostupným nářadím. To vše je doprovázeno bohatou fotodokumentací.

"Návštěvníci webu jsou především mladí muži pořizující si jeden ze svých prvních automobilů a jejich otcové, kteří jim s opravami či generálkami pomáhají. Ti si tím plní své dávné klukovské sny, kdy vlastnit kupé Škoda 110 R bylo velkým luxusem," doplňuje autor webu Jan Pavel. 

.: HODNOCENÍ: grafika (7/10), obsah (8/10)

 

Autora najdete na weblogu Laco konečně bloguje.