Prototyp nové podprsenky výstižně nazývané True Love Tester (Detektor opravdové lásky) má přezku umístěnou vpředu mezi košíčky, a k ní jsou připojeny dva senzory monitorující srdeční tep. Celý tento systém odesílá získaná data do chytrého telefonu, jenž se připojuje ke spodnímu prádlu prostřednictvím bezdrátové technologie Bluetooth.

Přezku totiž dokáže odemknout pouze smartphone, který prostřednictvím speciální aplikace vyhodnocuje, jak se žena skutečně cítí. Pouze v případě, že tep naznačuje vzrušení a zamilovanost, přezka na podprsence se rozepne.

Tvůrci ze společnosti Ravijour však podotýkají, že jakékoliv vzrušení podprsenku nerozepne. Aplikace je totiž podle tvůrců postavená na speciálním algoritmu, který dokáže rozpoznat „opravdovou lásku“, uvedl server dailymail.co.uk.

Kdy se objeví novinka True Love Tester a za jakou cenu, zatím výrobce neprozradil.

Na chytrém prádle pracuje i Microsoft

Ravijour nicméně není jediná společnost, která pracuje na chytrém spodním prádle. Vlastní chytrou podprsenku chystá také americký softwarový gigant Microsoft. Na první pohled obyčejná podprsenka má v sobě ukryté dva senzory, které monitorují srdeční činnost a poskytují údaje o náladě, uvedl server BBC. [celá zpráva]

Podprsenka

Prototyp inteligentní podprsenky od Microsoftu

FOTO: Microsoft Research/University of Rochester

Získaná data přístroj bezdrátově odesílá v reálném čase do chytrého telefonu, ve kterém obslužný software vyhodnocuje všechny získané údaje. Systém se pak snaží předvídat, kdy u ženy hrozí přejídání nebo mlsání nezdravých dobrot v souvislosti se stresem. V takových případech majitelku telefon upozorní.

Výzkumníci mysleli i na pohodlí uživatelek. Novinka váží jen pár gramů, a samotné senzory jsou velice tenké. Při běžném nošení by tak podle tvůrců inteligentní podprsenka neměla žádnou ženu jakkoliv omezovat.

Monitorovací zařízení je navíc odnímatelné, a tak je možné jej kdykoli jednoduše vyndat. Díky tomu jsou podprsenky snadno pratelné, samotný přístroj by se však namočit neměl a je možné jej dokonce střídat s různými střihy podprsenek.

Podprsenka

O vyhodnocování dat se stará chytrý telefon.

FOTO: Microsoft Research/University of Rochester