Největší pozdvižení na veletrhu vzbudil robotický oblek pocházející z Tokijské univerzity. Ten kopíruje celé tělo a pohyby uživatele, díky mechanickým částem v oblasti zad, ramen a loktů ale výrazně zvyšuje fyzické schopnosti.

S nasazením se počítá v záchranných složkách i v továrenském průmyslu. „Hodně dělníků trpí bolestmi kyčlí, ať už v továrnách nebo v pečovatelských domech. Tak jsme se rozhodli vytvořit tento podpůrný systém, který lidem výrazně usnadní práci,“ konstatoval tvůrce obleku Hiroši Kobajaši.

Návštěvníci veletrhu mohli nahlédnout také pod pokličku vyspělých technologických hraček, které se ve volném prodeji nejspíše neobjeví. To je případ  unikátního dvoumetrového robota společnosti Hibot, který vypadá jako had.

Hadí robot může být dobrým řešením pro výzkumné a záchranné operace.spoluzakladatel společnosti Hibot Michele Guarnieri

Tento osmikilogramový stroj by měl sloužit i v armádě, problém mu totiž nedělá prakticky jakákoliv překážka. Stejně jako zástupce říše zvířat se i jeho robotická obdoba pohybuje plynulými pohyby ze strany na stranu, roli přitom nehraje, zda se plazí někde v lese nebo plave ve vodě.

„Věříme, že tento hadí robot může být dobrým řešením pro výzkumné a záchranné operace. To bylo vlastně hlavním motivem, když jsme s tím začali,“ podotkl spoluzakladatel společnosti Hibot Michele Guarnieri.

Na své si na veletrhu přišli také návštěvníci z řad nejmenších. K vidění byla celá řada robotických kamarádů, kteří si kladou za cíl nahradit domácí mazlíčky. Nezanedbatelná část výstavní plochy pak ukazovala práci továrních robotů, kteří se podílejí například na výrobě automobilů.