Nový MP3 přehrávač ponese trochu netradičně notebookové označení Vaio Pocket a uvnitř se bude ukrývat pevný disk o kapacitě 20 GB, na který se již vejde opravdu dostatečné množství muziky. Ta může být nejen ve formátu MP3, ale také WMA či WAV.

Přehrávač slouží i jako skladiště digitálních snímků

Zajímavostí je 2,2" barevný displej s rozlišením 320x256 obrazových bodů, na kterém si kromě názvu písničky a dalších informací z ID3 tagů můžete prohlížet i obrázky pořízené vaším digitálním fotoaparátem.

Přehrávač totiž můžete snadno prostřednictvím USB portu propojit s digitálním fotoaparátem a část kapacity z dvacítigigabajtového pevného disku použít pro uložení vašich digitálních snímků. Díky tomu lze přehrávač použít i jako přenosnou databanku pro ukládání vašich digitálních fotografií v době, kdy jste na cestách a nemáte přístup k počítači.

:. K Vaiu můžete připojit přes USB port nejen počítač, ale i digitální fotoaparát

Nové Sony Vaio Pocket je s rozměry 115 x 65 x 17 mm a váhou 195 gramů o něco větší a těžší než konkurenční iPod od Applu, ale zase jej překonává v době výdrže na baterie, která u nového přehrávače od Sony činí přibližně 20 hodin. To je více než dvojnásobek, ve srovnání s 8 hodinami u iPodu. Dnes už u novinek samozřejmostí je podpora vysokorychlostního rozhraní USB 2.0.

Cena nového přehrávače, který se nejprve bude prodávat na japonském trhu, byla stanovena na 472 dolarů, což je v přepočtu přibližně 12 700 korun.