Společnost BlackBerry uvedla, že podmínky předběžné smlouvy schválila její správní rada. Konsorcium nabídlo devět dolarů v hotovosti za každou akcii BlackBerry, kterou FairFax ještě nevlastní. Na konečné smlouvě by se obě společnosti měly dohodnout do 4. listopadu. BlackBerrry má teď čas zhruba šest týdnů, během kterých může přijímat nabídky případných dalších zájemců.

„Věříme, že transakce otevře vzrušující novou soukromou kapitolu pro BlackBerry, jeho zákazníky, operátory a zaměstnance,“ uvedl podle agentury AP Watsa. Fairfax Financial je holdingovou společností, která své obchodní aktivity soustřeďuje hlavně na oblast pojišťovnictví. Díky jejímu úspěchu se o ní v Kanadě mluví jako o kanadské Berkshire Hathaway, což je podnik, který patří Buffettovi.

Fairfax je také největším akcionářem BlackBerry a vlastní skoro deset procent akcií firmy. Na transakci ale podle serveru ekonomického listu The Wall Street Journal Fairfax ještě potřebuje získat finanční prostředky. Z obchodu také může před podpisem smlouvy kdykoli odejít.

BlackBerry, dříve známá jako Research In Motion, byla kdysi nejhodnotnější firmou v Kanadě. V červnu 2008 se její tržní hodnota pohybovala kolem 83 miliard dolarů, avšak od té doby její akcie klesly z více než 140 dolarů na méně než devět dolarů za kus.