Tento miniaturní stylový fotoaparát v elegantním stříbrném designu se 4megapixelovým senzorem, fantastickou ostrostí a kvalitou snímků a jednoduchým ovládáním nadchne snad opravdu každého, pokud si je ochtoten trochu připlatit. Má zoomovací objektiv s trojnásobným přiblížením, vestavěnou paměť 11 MB, takže lze fotografovat i bez paměťové karty, Li-Ion nabíjecí baterii (nabíječka je v dodávce), pomocí integrovaného mikrofonu je možné pořizovat hlasové poznámky, nahrávat ozvučené videosekvence nebo přímo použít fotoaparát jako diktafon.

Mezi nadstandardní funkce patří manuální ostření, uživatelská kalibrace bílé barvy, zobrazení histogramu nebo hodiny se světovým časem ve více než 60 městech a budíkem.

Velikost fotoaparátu při rozměrech 83(š) x 52(v) x 20(h)mm můžete s trochou nadsázky srovnávat s velikostí krabičky od sirek, a to ale při zachování všech nejmodernějších funkcích a perfektní kvality snímku. Řekli byste si, takhle malinký fotoaparát se mi bude ale špatně ovládat. Opak je pravdou - na tlačítka si velmi rychle zvyknete, především vícefunkční tlačítko Menu.

Přepnete-li fotoaparát do režimu Videa, můžete zaznamenat až jednu minutu záznamu. Není to moc dlouhá doba, samozřejmě ani rozlišení 320x240 pixelů a kvalita není už tak hezká, ale občas se i tato funkce může hodit.

Nemusím snad zde popisovat, že u fotoaparátu můžete nastavit tři stupně kvality snímků: ***(Best), ** (Better) ,* (Good), to už je samozřejmost. Co se týče obrazové kvality, můžete volit mezi rozlišeními: 2304 x 1728, 1600 x 1200, 1024 x 768, 640 x 480.

Hezkou funkcí jsou i panoramatické snímky, kde spojíte více obrázků do jednoho. Za použití módu 3D a přiložených 3D brýlí lze vytvářet i prostorové obrázky. Vše lze snadno editovat pomocí bohaté softwarové výbavy, která je samozřejmě přiložena.

Při přenosu snímků z fotoaparátu do počítače využijete USB portu - rychlost přenosu se pohybuje mezi 680-777 Kbytes/s.

Zdálo-li se vám, že tento fotoaparát stále jen vychvaluju, máte vlastně pravdu. Velice mě zaujal, a to především díky své drobné velikosti. Jediné co mě zklamalo, je jeho cena - je o něco dražší než fotoaparáty s podobnými parametry jiných značek.

Za zapůjčení děkujeme společnosti Alzasoft Praha.