Neomezený internet za 850 korun měsíčně

S neomezeným připojením k internetu prostřednictvím technologie GPRS na předplacených kartách přichází jako první T-mobile, který od začátku května nabízí nový tarif Twist Data Unlimited s měsíčním poplatkem 850 korun včetně DPH. Podobně jako u plnohodnotných datových tarifních programů i Twistu tedy nebudete omezeni při surfování internetem dobou připojení či objemem přenesených dat. Současně je v paušálu zahrnuto i libovolně dlouhé prohlížení wapových stránek z vašeho mobilního telefonu skrze technologii GPRS.

Nový tarif je podle firmy T-mobile ideálním řešením pro uživatele, kteří chtějí být mobilně připojeni, a přitom nechtějí podepisovat žádnou smlouvu. V současné době jde o jedinou nabídku na předplacených kartách. Není však vyloučeno, že s podobnou nabídkou v budoucnu přijde i Eurotel či Oskar.

Zákazník platí jen, když službu využívá

Výhodou předplacené karty je, že za datové přenosy platí zákazník pouze v době, kdy je bude skutečně využívat. Poplatek je totiž strháván z předplaceného kreditu předem na měsíční období, pro které si chce zákazník neomezený internet předplatit. V případě, že si do této doby nedobije, poplatek mu stržen není a GPRS bude dále využívat až tehdy, kdy si kredit znovu dobije a bude na něm mít částku rovnající se alespoň výši měsíčního poplatku. O blížícím se dni, kdy je pro přístup na internet v dalším měsíčním období potřeba dobít, bude zákazník informován prostřednictvím SMS, a to pět dní předem.

GPRS: Široké pokrytí, ale nižší rychlost

Hlavní výhodou mobilního internetu je jeho široká dostupnost, takže na internet se můžete připojit téměř všude, kde má mobilní operátor pokrytí. Díky tomu jde o ideální připojení k notebooku. Nevýhodou je naopak nízká rychlost, která je přibližně desetkrát nižší než u připojení přes ADSL, jehož cena začíná už kolem 800 korun měsíčně (avšak s limitem 3 GB měsíčně).

Rychlejší mobilní internet plánuje Eurotel

Firma Eurotel však v nejbližší době nabídne rychlejší mobilní internet založený na technologii CDMA, jehož reálná rychlost by se měla pohybovat okolo 150 až 200 kbit/s, což je přibližně třikrát více, než dosáhnete u současného GPRS.