Večer odstartovala diskuse s významnými osobnostmi o české startupové scéně. O svých začátcích i zkušenostech z podnikání hovořili Lenka Kučerová (StartupYard), Ondřej Bartoš (Credo Ventures), Vít Horký (Brand Embassy) a Felix Geyr (Telefónica).

Startup

Zleva Lenka Kučerová, Ondřej Bartoš, Felix Geyr, Vít Horký a moderátor večera Vojta Bednář

FOTO: Vojtěch Heřmánek, H1.cz

„Startupy jsou vysoce návykový životní styl. Někteří lidé na nás koukají přes prsty s tím, že jsme workoholici, ale já to miluju,“ uvedl Bartoš. Jeho slova potvrdil Horký: „Díky startupům můžete potkat mnoho skvělých lidí.“

O tom, jaké je to vést firmu se stovkami zaměstnanců, která vznikla ze startupového projektu, pak hovořil jeden ze čtyř spoluzakladatelů společnosti H1 David Špinar. Vyzdvihl především to, jaké přednosti přináší zařazení žen do top managementu.

Startup

David Špinar na čtvrteční akci

FOTO: Vojtěch Heřmánek, H1.cz

Poté již proběhlo promítání samotného filmu The Startup Kids, který přináší otevřené rozhovory a příběhy zakladatelů úspěšných firem, jako jsou Vimeo, Soundcloud, Kiip, InDinero, Dropbox či Foodspotting.

Hodinový snímek je nabitý pozitivní energií a po jeho zhlédnutí máte sto chutí dát výpověď v práci a začít věnovat veškerou energii svým vlastním projektům. A přesně o to dvěma mladým islandským podnikatelkám při jeho natáčení šlo.

Startup

Autorky dokumentu Vala Halldorsdottir a Sesselja Vilhjalmsdottir

FOTO: Vojtěch Heřmánek, H1.cz

Vala Halldorsdottir a Sesselja Vilhjalmsdottir si samy na vlastní kůži vyzkoušely, jaké to je vytvořit úspěšný startup. V roce 2009, kdy Island postihl ekonomický kolaps, vytvořily tamní nejúspěšnější stolní hru Heilaspuni. Kromě dokumentu The Startup Kids se nyní věnují i novému startupu – mobilní aplikaci KinWins.

Další promítání filmu The Startup Kids jsou naplánována v Ostravě, Hradci Králové či Bratislavě. Akce se včetně doprovodného programu uskuteční také v pátek 8. března v sálu Břetislava Bakaly v Brně. Partnery projektu jsou společnosti Seznam.cz, Kentico, H1.cz, Wayra, Node5, Jihomoravské inovační centrum, InovaJet The Spot a StartupYard.

Startup

Pražské kino Světozor bylo ve čtvrtek zaplněné k prasknutí.

FOTO: Vojtěch Heřmánek, H1.cz