Sony upřesnila, že žalobu podala u federálního soudu v New Jersey ve středu večer. Podle Sony Kodak porušil 10 patentů týkajících se vlastností digitálních fotoaparátů a jde tak o žalobu na jiné patenty, než kvůli kterým si Kodak stěžuje na Sony.

Mluvčí Kodaku Gerard Meuchner se zatím odmítl k žalobě vyjádřit s tím, že ji nemá prostudovanou. Kodak má licenční dohody s konkurenčními výrobci fotoaparátů Olympus a Sanyo.

Kodak zažaloval Sony již začátkem března

Kodak podal stížnost na Sony 9. března kvůli tomu, že Sony poškodila deset patentů na digitální fotoaparáty Kodaku z období let 1987 až 2003. Žaloba se týká japonské pobočky Sony a dvou jejích amerických dceřiných společností.

Digitální fotoaparáty již loni předhonily klasiku

V loňském roce překročil v USA prodej digitálních fotoaparátů poprvé v historii prodej běžných fotoaparátů, oznámila výzkumná společnost IDC. Sony je největším světovým výrobcem digitálních fotoaparátů na světě s tržním podílem 20 procent. Kodak jí těsně šlape na paty s podílem na trhu 18 procent. Ve snaze sesadit Sony z prvního místa Kodak nedávno představil šest nových modelů fotoaparátů.