Význam internetových domén podle výkonného ředitele sdružení Ondřeje Filipa stále roste. "Tato skutečnost souvisí především s rozvojem internetu, který se čím dál více stává nedílnou součástí našich životů. A pokud chcete být na internetu snadno a rychle dohledatelní, bez dobré domény se neobejdete. Vlastní doména dnes patří do povinné výbavy každé organizace. Její význam si ale stále častěji uvědomují i jednotlivci," konstatoval.

V minulém roce se také zvýšil počet zabezpečených domén prostřednictvím technologie DNSSEC, která zamezuje jejich zneužití, o 80 000. Podíl domén s DNSSEC vzrostl na 37 procent.

Význam internetových domén potvrzuje podle Filipa i skutečnost, že odstartoval proces rozšíření doménového prostoru o další koncovky. "Vedle domén s koncovkou .cz, .com nebo .eu se tak možná už letos setkáme s doménovými jmény mající za tečkou jméno města nebo organizace. Jsem rád, že si .cz stále v očích držitelů domén drží svou prestiž a má v ČR pozici zdaleka nejvyužívanější domény jak v byznysovém prostředí, tak i pro osobní webové prezentace," podotkl Filip.

Zájmové sdružení právnických osob CZ.NIC spravuje národní registr domén .cz. Bylo založeno předními poskytovateli internetových služeb v roce 1998 a nyní má 106 členů.