Google a jeho hlavní konkurenti Yahoo a Microsoft, kteří se Google snaží sesadit z první pozice mezi vyhledávači, přicházejí v poslední době na trh se službami, jež mají zajistit věrnost uživatelů. Yahoo a Microsoft prostřednictvím své internetové divize MSN v současnosti nabízejí pro zájemce o nákupy přes internet srovnání cen.

Nová služba Froogle pomáhá klientům vyhledat různé položky, které chtějí nakoupit, a seřadí je podle ceny. To znamená, že uživatel si může zadat požadavek např. na vyhledání určitého mobilního telefonu a Froogle mu představí internetové obchody, ve kterých je tento telefon k dispozici, a seřadí jejich seznam podle ceny. Služba, která byla několik měsíců testování na internetových stránkách Google Labs, má od svého oficiálního spuštění nově navrženou domovskou stránku i stránky oznamující výsledky hledání.

Yahoo krok před Googlem?

Firma Yahoo v pátek oznámila, že hodlá za 575 milionů USD koupit firmu Kelkoo, která provozuje přední evropské internetové stránky nabízející srovnání nákupních možností. Podle analytika firmy PiperJaffray by se tak firma Yahoo ocitla o krok před Googlem. Nákup Kelkoo by posílil pozici Yahoo v oblasti elektronických obchodů v Evropě i spojení se zadavateli reklamy.

Další novinky od Google

Google současně oznámil, že začal testovat nové služby Web Alerts a Personalized Search. Služba Web Allerts automaticky zašle uživatelům e-mailovou zprávu o nových informacích na internetu na téma, které si vybrali. Personalized Search umožňuje uživatelům vytvořit si svůj profil, který lze měnit a podle kterého získají informace, jež je zrovna zajímají.