Společnost, jenž je čtvrtým největším výrobcem mobilních telefonů na světě, letos hodlá uvést na trh přes 30 nových mobilních telefonů. Všechny nové modely přitom budou umožňovat zasílání obrázků, uvedl šéf divize pro mobilní komunikaci Rudi Lamprecht na veletrhu informačních technologií CeBIT.

Nové modely C65, M65 a S65

Německý Siemens dále na CeBITu oficiálně představil celou řadu nových mobilních telefonů, která zahrnuje kromě manažerského modelu S65 a odolného M65, o kterých jsme již informovali, také levnější Siemens C65, jenž je vybaven digitálním fotoaparátem, avšak pouze s rozlišením 352x288 obrazových bodů.

Siemens dále představil bezdrátové domácí telefony se zabudovaným fotoaparátem, které dokážou zasílat snímky do televizních přijímačů a začal na domácím trhu využívat novou technologii, jež umožňuje spotřebitelům levné volání přes internet. Siemens přitom spolupracuje s lucemburskou společností Skype, která pro své bezplatné telefonické služby na internetu získala přes osm milionů uživatelů po celém světě.