Podle mladíků není budoucnost v žádných speciálních brýlích ani výkonných chytrých telefonech, které zvládnou nahradit jakýkoliv počítač či notebook. Lidé spojí své životy s HUD systémy, které budou tak kompaktní, že je snadno vložíme do očí místo kontaktních čoček.

Tyto systémy by podle vize měly jednoduše přímo pro nás promítat obraz a být schopny rozpoznat naše pohyby i pocity. Například při hraní her tak už nebudou potřeba konzole, televizory ani dálkové ovladače.

Kdy přesně by se podobné systémy mohly objevit v prodeji a za jakou případnou cenu, si autoři snímku netroufli odhadnout. Podle ohlasů na zahraničních fórech i sociálních sítích je ale již nyní jasné, že o podobnou novinku by mělo zájem hodně lidí.

Počítače se budou ukrývat v zrcadlech

Odlišný pohled na budoucnost má společnost Corning. Ranní zprávy si přečteme hned u čištění zubů. Počítače se totiž budou ukrývat přímo v zrcadlech. Klávesnice ani myš k nim nebude potřeba. Vše se bude jednoduše ovládat dotekem.

Video

Budoucnost počítačů podle společnosti Corning

Zdroj: Corning

U umyvadla se samozřejmě nepracuje nejlépe, e-maily tak bude lepší vyřídit až v dalším kroku – při přípravě snídaně v kuchyni. Podle společnosti Corning je totiž jen otázkou času, než se dotykové displeje začnou montovat do pracovních desek kuchyňských linek.

Moderní technologie nás neopustí ani při cestě do práce. Zabudované počítače nebudou chybět ani v osobních automobilech. Poskytnou přístup k čerstvým zprávám na internetu, e-mailu i sociálních sítích.