„Za výpadek mohla takzvaná kaskádová chyba. To je chyba, která se neomezuje na určitý softwarový prvek, ale kaskádovým efektem se přelívá také do jiných prvků. Jednou z charakteristik této chyby je, že může mít dopad na uživatele po celém světě, tak jako ve čtvrtek,“ uvedl Mazen Rawashdeh ze společnosti Twitter na oficiálním firemním blogu.

Podle něj jsou ale podobné chyby u Twitteru spíše unikátní. „Za posledních šest měsíců jsme neměli prakticky žádný větší výpadek. Spolehlivost a stabilita webu se tedy pohybuje okolo 99,99 procent. Jednoduše řečeno to znamená, že Twitter je pro uživatele k dispozici každý den 23 hodin, 59 minut a 40 sekund,“ konstatoval Rawashdeh.

Původně některé zdroje uváděly, že servery Twitteru jsou nedostupné kvůli útoku hackerů. Poukazovaly přitom na to, že podobný scénář se udál už před třemi roky. Tehdy zástupci sociální sítě uvedli, že se brání sofistikovanému útoku takzvaných zombie počítačů. Jedná se v podstatě o síť zotročených počítačů, které útočník dokázal ovládnout pomocí nejrůznějších virů. [celá zpráva]