Ano, tento telefon má již svou úspěšnou éru ze sebou, ale i přesto si myslím, že je ještě mnoho lidí, co ho používá. Pokud jste si tedy dříve koupili telefon a nyní zjišťujete, že je blokovaný pouze na vašeho stávajícího poskytovatele mobilních služeb a nechce se vám "vyhazovat" peníze za odblokování v některém z mnoha obchodů s mobilní technikou, pak čtěte dále.

Na začátek bych měl poznamenat, že se v tomto návodu budeme zabývat pouze odblokováním, nikoli nahráním firmwaru, protože firmware by měl být vlastnictvím firmy Siemens. Dále je třeba brát v potaz fakt, že tato metoda je zkoušená jen pro revizi firmware 21 a nižší. A do třetice všeho dobrého:), neručím za vady, které by tento postup mohl způsobit.

Odblokování telefonu, byť se to nezdá, je velmi jednoduchá záležitost. Budeme potřebovat počítač, připojení k internetu (na stáhnutí potřebných programů), kabel pro mobilní telefony C,M,S/35i a pokud možno plně nabitou baterii, abychom předešli případným kolizím s vypnutím telefonu.

1) Zasuňte tedy váš komunikační kabel do portu COM (abychom si usnadnili nastavování příslušných softwarů, použijeme raději port COM 1) a z telefonu vyndejte SIM kartu, baterii zandejte zpět a telefon zapněte.
2) K odblokování telefonu na internetu seženete mnoho programů, ovšem ne každý je tak spolehlivý a ne každý umí více verzí firmware. My použijeme osvědčený Siemens x35 unlocker od Mr. Zee, který by měl podporovat revize firmware 05-21. Ke stáhnutí je třeba zde.
3) Poté co program rozbalíte, je totiž zkomprimován metodou ZIP, spusťte soubor ZeeSiemensG3.exe a zmáčkněte libovolnou klávesu pro otestování portů. Následně vás program vyzve k připojení zapnutého telefonu (opakuji bez SIM karty!!!) na kabel. Program si automaticky načte a zobrazí informace o telefonu a následně přístroj odblokuje. V případě že jste měli nastaven kód přístroje, je už neaktivní, ale můžete ho opět zadat.
4) Odpojte tedy telefon a kombinací kláves Ctrl + C program ukončete.

Tento program nesmíte spustit dvakrát za sebou na tom samém telefonu, aniž byste přehráli firmware. V případě, že se vám to již povedlo nebo jste zmáčkli nějaké jiné klávesy než bylo uvedeno, není samozřejmě nic ztraceno. Příznakem je, že telefon nejde zapnout, ale pouze se v horní části displeje zobrazí černý obdélníček. Pro nápravu této situace použijeme program Ziemens software workshop 1.22, který stáhnete zde (pozor, program nefunguje pod NT či WIN XP systémy!!!).

5) Po stažení opět rozbalíte ZIP archív, připojíte telefon bez SIM karty na kabel a spustíte soubor all3x.com.
6) V pravém horním rohu přepněte z 1.05G na 1.09G a vyberte váš typ telefonu (C35 = M35).
7) Stiskněte Read Info a na telefonu zmáčkněte červené tlačítko pro ukončování hovorů.
8) Poté stiskněte v programu položku CEE_Repair a opět zmáčkněte lehce červené tlačítko na vašem telefonu.
9) Nyní je váš telefon opraven, ovšem má změněno IMEI (výrobní číslo) a je zablokovaný na všechny operátory.

Pro navrácení vašeho starého IMEI použijeme program Logger, ke stáhnutí je zde.

10) Po rozbalení ZIP archívu spusťte soubor Siemens IMEI Writer.exe a v záložkách Menu zvolte Logger.
11) Nyní vyberete pouze typ vašeho mobilu, stiskněte tlačítko Read Phone a zmáčkněte červené tlačítko na telefonu pro potvrzení.
12) Do pole New IMEI nyní vložte své staré IMEI (je napsáno na záručním listě nebo v zadní části telefonu pod baterií).
13) Poslední číslice vašeho IMEI není zobrazena, ale je uložena. Nyní pomocí funkce Save Log uložte nové IMEI někam na disk.
14) Poté tento program ukončete a otevřete soubor Siemens P35 IMEI Map Maker.exe, zde zvolte funkci IMEI Change a vyberte Open Log.
15) Dále najděte již dříve uložený Log soubor a vypněte telefon.
16) Stiskněte Write IMEI, opět krátce přidržte červené tlačítko a program ukončete.

V tomto okamžiku můžete jen zopakovat postup odblokování s programem od Mr. Zee.

PORADNA:

Jak posílat dotaz?

Své dotazy můžete zasílat e-mailovou zpávou na adresu mar.betka@wo.cz s tím, že do předmětu této zprávy je NUTNÉ uvést slovo PORADNA. Popřípadě stačí kliknout na nadpis PORADNA, který je v každém díle, a adresa i předmět se vám vyplní sám.

Jak odpovědět na dotaz?

Stačí, pokud kliknete na nezodpovězený dotaz, tím se spustí váš poštovní program a vy budete moci zaslat odpověď na daný problém. Pokud nemáte nastaveného poštovního klienta, odpovědi můžete zasílat na e-mailovou adresu mar.betka@wo.cz, přičemž do předmětu zprávy, prosím, uveďte vždy Poradna - Odpověď xx (kde xx je číslo dotazu). Pokud bude vaše rada řešit aktuální problém čtenáře, bude po zpracování zařazena jako Vyjádření. Pokud již byl dotaz zařazen v dalším díle do kategorie zodpovězené dotazy a vy přesto chcete zaslat další doplňující radu, můžete. Ale učiňte tak již na adresu daného tazatele, která je u každého zodpovězeného dotazu uvedena.

Zodpovězené dotazy

Dotaz 55:
(farkas@egp.cz)

Prosím o radu jak vytvořit CD-ROM s uloženými soubory fotografií a prohlížečem fotografií tak, aby po vložení do CD mechaniky naběhl automaticky prohlížeč. Pokoušel jsem se vytvořit soubor Autorun.inf ale nefunguje to.
Děkuji
A.Farkaš
Praha 5

Vyjádření: Pan Petr Novák: "U CD v systemu musi byt zapnuto automaticke prehravani / spousteni/ Autorun potom musi fungovat /viz vzor/

[autorun]
open=autorun.exe
icon=laoFlag.ico
--

Autorun.exe = spousteny soubor
Icon = ikona CD zobrazena na pocitaci /nutno vytvorit v grafickem editoru, ulozit jako .BMP a nasledne prejmenovat na .ICO/ ".

Dotaz 56:
(xSalplachtovaL@seznam.cz)

Dobrý den,
mám Win XP Home a jsem sním celkem spokojena. Při zadání potřebného tématu do vyhledávače a kliknutí na HLEDEJ se mi oběvilo několik odkazů -to je v pořádku,ale při pokusu o otevření některých odk. se mi objevilo upozornění že nejde otevřít, protože ve svém prohlížeči nemám JavaScripty... Prosím jsem začátečnice, ale potřebuji otevřít ony odkazy..! Mohla bych poprosit o pomoc -jak a kde k JavaScriptům přijít a mít je brzo na místě kam patří,kde je si stáhnout a kam nainstalovat..,informace PROSÍM "po lopatě". Doufám že mi někdo hodný pomůže...
Snad můžu poděkovat předem.

Vyjádření: Pan Petr Novák: "Adresa java.com - Zdarma download". Pan Martin Černý: "Asi Vás potěším, není potřeba nic instalovat ani stahovat, stačí, když si v Internet Exploreru (IE) zapnete (povolíte) skriptování v uvedeném JavaScriptu. Tak tedy : IE > Nástroje > Možnosti Internetu > Zabezpečení > Vlastní úroveň > Skriptování > a tam všechno povolte. Je taky možno jednoduše snížit Úroveň zabezpečení celé zóny, čimž dosáhneme toho samého, ovšem nedoporučuji z důvodu ochrany systému před spyware apod.
Pokud toto nebude fungovat, zapněte v Možnostech Internetu > Upřesnit > Microsoft VM > Kompilátor Java JIT zapnut. Pokud nezabere ani jedno, tak fakt nevím :-))
Zdraví
Bohaatstvo". Pan Mirek Vrla: "Kliknete na tento odkaz:http://www.java.com/en/download/installed.jsp a zde se vam zacne automaticky stahovat java software pro vas pocitac.Jeste je zde moznost manualniho stazeni a instalace a to na http://www.java.com/en/download/manual.jsp a zde kliknout na odkaz download u Windows instalation...".

Dotaz 57:
(siri@email.cz)

Ahoj,

potřeboval bych poradit s ovladačem grafické karty. Nainstaloval jsem na počítač (PIII 533, 256MB RAM) Windows XP Prof. a od té doby se systém cca do 5 minut po nastartování sám restartuje s nahlášením závažné chyby týkající se graf. karty S3 Savage 4 (8MB). V nastavení karty je ale uvedeno, že ovladač (Microsoft)pracuje správně. Firma S3 Graphics ovladače na Win XP již na svých stránkách k této kartě nenabízí. Zkoušel jsem stáhnout jiné ovladače z Internetu, ale po spuštění se objeví hláška, že instalaci nelze dokončit a ať se podívám do souboru 3setuplog.txt, ze kterého toho ale moc nevyčtu a soubory ovladačů se nerozbalí, tak abych je mohl aktualizovat ručně. Je to problém těch ovladačů nebo nějaké nastavení systému Existuje nějaké jiné řešení.

Díky moc za radu.

Zbyněk Sirotek

Vyjádření: Určitě se bude jednat o problém ovladačů, nebo poškození grafické karty. Bylo by dobré kontaktovat S3, aby dodala nejnovější ovladač, co ke kartě dala. Popřípadě doporučuji kontaktovat Microsoft - tato karta by měla být totiž standardně podporována systémem Windows XP.

Dotazy k vyjádření

Dotaz 58:

Vazeni,
prosim o radu. Mam notebook Compaq Armada s operacni system Microsoft Windows Millennium Edition.

Vzhledem k tomu, ze cinnost pocitace se mi zdala pomala, chtel jsem udelat defragmentaci disku. Provedl jsem to standartni cestou, ale cca po 4 % mi byla hlasena chyba ID c. DEFRAG004. "Jednotku nelze defragmentovat,protože obsahuje chyby.Jednotku opravte klepnutim na tlacitko ScanDisk a znovu spustte defragmentaci. Další informace o programu ScanDisk ziskate klepnutim na tlacitko Napoveda. Klepnutim na tlacitko OK zavrete toto okno."
Provedl jsem co mi bylo doporuceno - Scan Disk, ale tato chyba se pri defragmentaci opet objevila.
Prosim o radu, jakym zpusobem mohu tuto chybu odstranit a nasledne defragmentovat disk.
Dekuji Nagy

Dotaz 59:

Dobrý den,

prosím o zodpovězení/zařazení následujícího dotazu ve Vaší poradně

Nemůžu se dopátrat, jakým způsobem je možné ve Windows XP vypnout monitor z příkazové řádky? Zcela určitě to programově jde - je to součástí několika utilit, ale ve všech je to nějak 'zabudované'. Víte o nějakém příkazu nebo programu, který by šel vyvolat stiskem programovatelné klávesy?
Děkuji.

Dotaz 60:

Dobrý den.
Prosím o radu. PC mi nespouští žádný autorun, ani na datovém ani na hudebním disku.
K datovému disku se musím proklikat přes total com., k hudebnímu disku spuštěním přehrávače cd z win 2000 (sám pak začne přehrávat).
Deska s N-Force2, HD serial-ATA, DVD/CD ROM TEAC 16x/48x (původní firmware), WIN 2000.
Děkuji.
Zdeněk