Zprávy z domova

  • mezihernovém ČMSP turnaji ve hře StarCraft: BroodWar byl nejúspěšnějsí CDS)Gantrior, který ve finále porazil Destroyera z klanu nEophyte 2:0. Vítěz si odnesl mobilní telefon Nokia 3310, poražený získal scanner Canon LiDE20. Gantrior se vítězstvím posunul na sedmé místo pořadí ČMSP, Destroyer stále drží první příčku.
  • 1. dubna bude v zábavní centru Village Cinemas Anděl otevřena největší pražská herna. V AMD PG Cyber Café budou kromě 50 počítačů s procesory AMD Athlon FX i konzole Sony PlayStation 2 a herní mobily Nokia N-Gage a právě zde se odehraje finále české kvalifikace turnaje Electronic Sports World Cup.
  • Integr1ty, špičkový český hráč Quaka 3, přestoupil z klanu NecroRaisers do konkurenčních Satan's Proxies. Prvním cílem nového týmu SP je úspěšná reprezentace České republiky v pohárech na ClanBasi.
  • Úspěšná česká hra Vietcong si získává stále více příznivců. Po Cenega Vietcong lize na PG se rozjíždí u nás již druhá kvalitní soutěž - tentokrát na Electronic Sports League. Přesná pravidla i výhry budou zveřejněny během února, začátek je naplánován na počátek března.

Zprávy ze světa

  • Slovenský server e-Sports.sk přinesl na svých stránkách žebříček deseti nejlepších slovenských klanů ve hře Counter-Strike. Prvenství získal nově sestavený bratislavský klan ev0, na druhém místě se umístil tým trash a třetí aLyEn.
  • V záplavě filmových anket a ocenění ani hráči nezůstávají pozadu. ESReality zveřejnili nejlepší herní filmy roku 2003, z nichž většina se kvalitou střihu či doprovodné hudby vyrovná videoklipům... Úplně nejlepším se stal film Annihilation (Quake 3) ale i ostatní nominované filmy stojí za stažení a shlédnutí.
  • Vietcong sekce českého multiherního klanu NecroRaisers o sobě konečně dala vědět i na evropské scéně. Ačkoli byli NR do Open Cupu na ClanBasi přidáni až po odpadnutí několika klanů, v prvním svém zápase porazili italský tým Guerrieri Senza Nome jasně 15:2
  • Soupeř české reprezentace v soutěži European Nations Championship, tým Bulharska, získal dva zbrusu nové sponzory. Společnosti vyrábějící hráčské vybavení (podložky pod myši, hráčské rukavice) SteelPadIcemat pravděpodobně počítají se zviditelněním na LAN finále v Německu, uvidíme, co na to řeknou naši reprezentanti.

 

Jak na multiplayer ve hře FIFA 2004?

FIFA 2004 se zařadila mezi podporované hry Mistrovství České republiky v počítačových hrách a určitě si tak i méně zkušení hráči tohoto populárního fotbálku budou chtít vyzkoušet svůj um proti špičce. Pokud jste nikdy FIFU proti živému oponentovi nehráli, zde je návod, jak hru více hráčů bez problémů rozjet.

Část první - stažení patche 1.1: Ve hře samotné není multiplayer k dispozici, musíte si jej stáhnout. Stačí vložit instalační CD1 do mechaniky, zvolit "Check for update" a následně "Check for patch" a "Download patch". Po instalaci a novém spuštění hry byste již měli vidět v možnostech (Game modes) položku "Multiplayer" a v ní Direct IP či Network.

Část druhá - spojení počítačů: Ke každé hře je zapotřebí dvou hráčů, jednoho, který hru založí a druhého, který se posléze připojí. Pokud jsou oba na stejné vnitřní síti, nemají problém a přes položku "Network" se dříve či později najdou. V opačném případě musí zakladatel znát svou veřejnou IP adresu. Pokud jsou oba hráči za firewallem, musí si jeden z nich na firewallu nastavit přesměrování portu 3658. Svou vnější IP adresu si může hráč zjistit například na stránce http://www.getip.com/, poté by ji měl oznámit svému soupeři. Hostitel pak zakládá pomocí "Host", druhý hráč se připojuje pomocí "Connect" na zadanou IP adresu. Pokud jde vše hladce, měli by se dostat na obrazovku s volbou týmů a stran a začít hrát.

Část třetí - samotná hra: Asi nikoho příliš nepřekvapí, že proti živému soupeři se hraje jinak než proti počítači a poctivě naučené fintičky se nedají používat donekonečna. Nezapomeňte, že není důležitý jen výsledek, ale i způsob, jakým jste k němu dospěli. Komunita je na porušení fair-play velmi citlivá a i když jsou hráči ochotni začátečníkovi leccos odpustit, není dobré toho příliš zneužívat. :o) Hodně štěstí (nejen) v seriálu Mistrovství ČR.

 

Žebříček ČMSP ve hře Counter-Strike

V tradičním žebříčku pořadí Českomoravského svazu progamingu přišla tentokrát řada na týmovou 3D akci Counter-Strike. Které týmy jsou na špici?

Pořadí Název týmu Body Změna
1. NecroRaisers 910 +10
2. BlackTrains 380 +100
3. NecroRaisers.CS Slovakia 375 0
4. nEophyte * INTEL 358 +60
5. BTeam 176 +15
6. iii 65 +5
7. xenoGens.core 56 0
8. nubleX.cs 38 +36
9. -[aLyEn]- 38 0
10. trash 35 +15

První místo v tabulce si stále drží NecroRaisers, kterým nehrozí, že by je mohl někdo dotáhnout či předběhnout. Na druhé místo se ale již probojovali BlackTrains, kteří získali 75 bodů za druhé místo v AMD lize, další bodíky potřebné k přeskoku na druhé místo dosáhli druhým místem v hodnocení poroty. Na třetím místě se drží NecroRaisers.Slovakia (tedy původní osazenstvo NR), kterým získané body z minulého roku stále stačí na bronz.

Čtvrtou příčku zatím okupují nEophyte, kteří na NR ztrácejí již jen 17 bodů, které pravděpodobně získají v některém z připravovaných turnajů (pokud se jich zúčastní). Pátý je stále BTeam, jemuž někteří předpovídali rozpad, ale zatím se stále drží. Uvidíme, jak BTeam zabojuje v AMD lize, přece jen doba obhajování bodíků z loňské sezóny se blíží. Na šestém místě jsou iii - nyní s novými posilami boddiem, bruenorem a pneuem by určitě rádi obsazovali přední místa na domácích turnajích.

Za neaktivními xenoGens.core na místě sedmém se drží trojice s velmi vyrovnaným bodovým ziskem. nubleX.cs, aLyEn a trash dělí pouhé tři body, zatímco za nimi je již odstup jedenácti bodů.