"Pokud bychom to zjednodušili, tak současné útoky typu DDoS na vládní servery a instituce nejsou příliš složité na provedení a závažné z hlediska poškození daných institucí. Předpokládáme, že je to však takovým testem serverů, na který mohou navázat daleko složitější hackerské útoky," uvedl expert AutoContu na zabezpečení Milan Chromý.

Podle Chromého by pak mohly mít útoky pro nezabezpečené servery katastrofální důsledky. Vedle zahlcení serverů dotazy a jejich dočasného vyřazení z provozu by se totiž mohla ztratit nebo poškodit data. "Na současné vlně známosti Anonymous se bude chtít ukázat i řada osamělých hackerů. S každým podařeným útokem vzniká snaha pokračovat dále," uvedl Chromý.

Hnutí Anonymous volně sdružující lidi z celého světa v minulých dnech napadlo kromě vládního serveru v Česku a na Slovensku také webové stránky organizace na ochranu autorských práv OSA. Hnutí protestuje proti připojení států k protipirátské smlouvě ACTA podepsané nedávno v Tokiu. V Evropě a USA pak opakovaně čelí útokům vládní instituce i zábavní průmysl.