Každý e-mailový klient umožňuje velmi snadno nastavit jakékoliv jméno a uživatelskou adresu. Není problém si tedy místo vašeho skutečného jména nastavit např. jméno zakladatele firmy Microsoft, Billa Gatese a jeho e-mailovou adresu (billg@microsoft.com), a začít posílat e-maily pod tímto jménem. To si bohužel stále mnozí uživatelé internetu neuvědomují a berou údaj o odesílateli za směrodatný.

Zvlášť zřetelné je to v poslední době, kdy se šíří elektronickou poštou různé druhy virů. Ty na obdobném principu dokáží zfalšovat v hlavičce odesilatele a tak se vám může stát, že vám přijde vir z podvržené e-mailové adresy osoby, jejíž počítač přitom vůbec zavirován být nemusí. Řada uživatelů, kteří toto neví, pak zbytečně posílají e-mail dalším osobám se sebejistým tvrzením, že mají zavirovaný počítač, přestože to vůbec nemusí být pravda.

Pokud chcete si být opravdu jisti, že e-mail skutečně pochází od osoby, která je uvedena jako odesílatel, je vhodné podepisovat e-maily digitálními podpisy, což umožňuje např. šifrovací program PGP, který si můžete bezplatně stáhnout ze stránek www.pgpi.com.