AutoRecenze.cz

www.autorecenze.cz

Tuzemský web nabízí mnoho automobilových magazínů, ve kterých najdete pochopitelně i testy automobilů. Všechny tyto testy jsou ale psány profesionály z oboru. Originalita webu AutoRecenze.cz spočívá v tom, že zde nenajdete články psané profesionálními redaktory, ale názory a zkušenosti motoristů s jejich vlastními vozy. 

Web AutoRecenze.cz je v provozu teprve necelé čtyři měsíce, ale jeho návštěvníci již stačili přidat několik stovek "recenzí" vlastních vozů. Přidat vlastní zkušenost s konkrétním vozem není koneckonců nic těžkého.

Za pomoci připraveného formuláře zadáte značku vozu, rok výroby, najetý počet kilometrů a obsah motoru. Až do této chvíle to sice vypadá, jako byste zadávali inzerát, ale v dalších položkách se již konečně budete moci rozepsat o tom, jaké poruchy měl váš vůz a jaké je vaše hodnocení.

"Chystáme stále rozšiřovat služby serveru například formou různých komentářů či diskusních fór, které by mohli pomoci všem řidičům při vzniklých problémech. Plánujeme rovněž sekci, kde by návštěvníci mohli uveřejnit i fotografie svých automobilů," říká o budoucnosti webu AutoRecenze.cz jeden z jeho autorů Martin Kupka. 

.: HODNOCENÍ: grafika (4/10), obsah (5/10)

Co na autě nejvíce oceníte? Hlasujte v anketě pod článkem.

Laviny.cz

www.laviny.cz

Letošní lyžařská sezóna sice kvůli absenci sněhu začala později než v minulých letech, ale dnes je na našich horách již dostatečné množství sněhu. Stejně tak je na českém webu dostatek lyžařských webů.

Jedním z nejčerstvějších přírůstků do rodiny zasněžených internetových stránek je web Laviny.cz. Navzdory jeho názvu nejsou na tomto webu publikované informace zúženy pouze na problematiku lavin. Právě naopak. Více o obsahu serveru snad napovídá dodatek k samotnému názvu - laviny informací o horách.

Záměrem magazínu Laviny.cz je také informovat a inspirovat snowboardisty a freeskiery, kteří našli zálibu zejména v ježdění ve volném terénu neboli freeridingu. Svým zaměřením pak hodlá server přinášet názory na nejrůznější vybavení a materiály, tipy ke zvýšení bezpečnosti, rozhovory nebo profily zajímavých lidí a jezdců. 

"Největší část informací pochází z vlastních zdrojů - osobní zkušenosti, zážitky z cest, rozhovory, recenze, reportáže. Spolupracujeme s bývalým členem horské služby ve Vysokých Tatrách, panem Zdeňkem Teplým, s jehož pomocí získáváme cenné rady a tipy v nejrůznějších oblastech," popisuje zdroje informací uveřejňovaných na webu Laviny.cz jeho šéfredaktor Marek Toušek.

Redakční tým tvoří lidé, kteří již delší dobu jezdí převážně na snowboardu, a kteří měli možnost podívat se a jezdit na horách v Kanadě a USA, Skandinávii nebo Alpách. Oficiální spolupráce byla dále navázána s předním světovým portálem poskytujícím sněhové zpravodajství Snow-Forecast.com a několika profesionálními fotografy, a to zejména ze Spojených států.

TIP!
Téměř na každém lyžařském webu najdete fotogalerii. Galerie obrázků, kterou najdete na webu Laviny.cz je ovšem výjimečná tím, že kromě "bílých" fotografií ze zasněžených plání obsahuje i Art Galerii nabízející prostor mladým lidem uměleckého zaměření pro jejich kresby a jiné grafické počiny.

.: HODNOCENÍ: grafika (7/10), obsah (7/10)

Nápady a vynálezy

sweb.cz/napadycl

"Teď tu byl, pane Cimrman. Teď tu byl..." Tuto větu slýchával Jára Cimrman od patentového úředníka vždy, když se přišel pochlubit s některým ze svých mnoha vynálezů. Možná, že podobné situace zažívá i Milan Kantor, který na svém webu prezentuje nejrůznější nápady a vynálezy.

"Tachometr pro lyžaře, to až se někomu podaří vyrobit za přijatelné peníze, budou to mít všichni lyžaři na zeměkouli," odpověděl Milan Kantora na otázku, který ze svých nápadů považuje za nejzajímavější. Také byste chtěli mít na ruce Měřák rychlosti pro sjezdové lyžaře?

.: HODNOCENÍ: grafika (2/10), obsah (3/10)

Máte tip na zajímavý web? Napište mi o něm.