Jednou z nejvýraznějších změn je možnost volby vlastního vzhledu domovské stránky Seznam.cz bez nutnosti se přihlásit. „Každý uživatel si může vybrat jeden z nabízených vzhledů, nebo si nahrát vlastní obrázek, který se stane pozadím stránky. Vše se uloží do cookies, takže kdykoliv ze svého počítače uvidí uživatel domovskou stránku Seznam.cz s takovým vzhledem, jaký se mu líbí,“ uvedla mluvčí Seznamu Irena Zatloukalová.

Seznam.cz

Změna vzhledu domovské stránky Seznam.cz je otázkou dvou kliků myší.

FOTO: Novinky

„Kromě volby vzhledu si také nepřihlášený uživatel může přeskládat pořadí jednotlivých boxů. Vše je intuitivní a návodné, takže to zvládne opravdu každý a nemusí se bát, že by něco nezvládl či pokazil. Jednak jsme přidali možnost nazvanou Obnovit Seznam do původního nastavení, a jednak si nepřihlášený uživatel nemůže přidat ani odebrat žádný obsah. Takže opravdu jen skládá takové virtuální puzzle,“ konstatoval produktový manažer Lukáš Kovač, který má domovskou stránku Seznam.cz na starost.

Seznam.cz

Organizovat služby na titulce je možné pouhým přetažením.

FOTO: Novinky

Volba vlastního vzhledu, stejně jako možnost přetvořit si stránku podle vlastních představ, není ničím novým pro registrované uživatele Seznamu. Ti po přihlášení mohou navíc přidávat i další obsah díky RSS kanálům a užitečné vychytávky, které chtějí na stránce mít.

Seznam.cz

Vybírat je možné na titulní stránce z 22 motivů.

FOTO: Novinky

Změny mají lidem co nejvíce přiblížit aktuální informace. „Kdybych je měl charakterizovat, tak se v podstatě jedná o změny, které posouvají výše to, co je aktuální, abychom ještě více usnadnili uživatelům přístup k těmto informacím. Podobnou logiku jsme uplatnili i při přesunu boxů se Seznam Tipem a Firmami,“ dodal Kovač s tím, že jednou ze změn je i zobrazení počasí v boxu hned v úvodu stránky.

Seznam.cz

Provedených změn se uživatelé nemusejí obávat. Obnovit Seznam do původního nastavení je možné jedním klikem na odkaz na konci stránky.

FOTO: Novinky

Změn se dočkala také mobilní titulka Seznamu. „Po přístupu na Seznam.cz z mobilního telefonu se objeví nový odlehčený design. Navíc uživatelé, kteří mají na své přihlášené domovské stránce nastaveno přijímání RSS kanálů, se k nim dostanou po přihlášení i v mobilní verzi,“ doplnila Zatloukalová.

Seznam.cz

Starý vzhled titulní stránky Seznamu

FOTO: Novinky

Drobný facelift a možnosti personalizace jsou jen začátkem evoluce domovské stránky, neboť Seznam.cz plánuje v letošním roce přinést další změny. Na co konkrétně se můžeme těšit, zatím zástupci firmy neprozradili.

Novou domovskou stránku Seznam.cz si můžete prohlédnout zde.