Ukončení prodeje klasických fotoaparátů a plný přechod na prodej pouze digitálních fotoaparátů se však bude vztahovat pouze na západní Evropu a Severní Ameriku. Na ostatních trzích (včetně českého) budou prozatím dostupné jak moderní digitální, tak i analogové, fotoaparáty. Příznivci fotoaparátů na jedno použití se nemusí ničeho obávat, neboť ty se budou i nadále prodávat na všech trzích. Zároveň i nadále bude Kodak vyrábět samotné filmy, ve kterých patří mezi světovou jedničku.

Podíváme-li se na statistiky prodejů, není tento krok nijak překvapivý. Prodeje digitálních fotoaparátů již dávno překonaly objem prodeje klasických kinofilmových přístrojů a výzkumná agentura InfoTrends Research Group odhaduje, že letos se prodá celkem 53 milionů digitálních foťáků a jen 36 milionů klasických fotoaparátů.

Trošku překvapivé však je, že se k tomuto kroku odhodlal právě Kodak, který v současné době zdaleka nepatří mezi nejvýznamnější hráče na poli digitální fotografie, i když to by se do budoucna ještě mohlo změnit, v případě, že Kodak zvolí agresivní cenovou politiku a výrazně rozšíří (doposud poměrně chudou) nabídku svých digitálních fotoaparátů.