Nový TravelMate C300 představuje plně vybavené Table PC založené na technologii Intel Centrino. Srdcem počítače je procesor Pentium M 1,6 GHz doplněný 512 MB operační paměti typu DDR a pevným diskem o kapacitě 60 GB. Zajímavostí v této třídě je veliký 14.1" displej a mechanika DVD-RW. Displej je stejně jako u předchozích modelů otočný o 180 stupňů nebo sklopný pro pohodlnější sledování obrazu.

S volitelnou přídavnou baterií můžete s přenosným počítačem pracovat více než 7 hodin v terénu, kde jistě využijete i technologii Wi-Fi pro bezdrátové připojení k internetu. K dispozici je dále integrované rozhraní Bluetooth či gigabitový Ethernet.

Z inovativních funkcí je TravelMate C300 dále vybaven světelným snímačem, který měří intenzitu okolního světla a automaticky podle toho přizpůsobuje jas displeje. Novinkou je dále možnost zobrazení nejdůležitějších ovládacích prvků přímo na displeji, což usnadňuje práci především v režimu tabletu, kdy je klávesnice ukryta pod LCD displejem.

Do široké výbavy patří také např. čtečka 4 druhů paměťových karet, vysokorychlostní rozhraní FireWire, dva USB 2.0 porty či infračervený port.

TravelMate C300 je jedním z nejlépe vybavených Tablet PC na trhu, čemuž také odpovídá cena 74 990 Kč bez DPH. Jeho jedinou slabinou oproti vyšší třídě notebooků je pouze integrovaná grafická karta.