Vylepšení jsou u nové verze serveru Mapy.cz patrná již před vyhledáváním. Zadávání místa totiž usnadňuje inteligentní našeptávač, který se začne rozbalovat už při zadání prvního písmene.

Mapy.cz

Nový inteligentní našeptávač

FOTO: Novinky

Na první pohled by se mohlo zdát, že zmizela funkce „hledání v okolí“. Ve skutečnosti se ale tato praktická pomůcka zobrazuje úplně u každého hledání. „Hledáte-li v nějakém městě či obci nejbližší autoopravnu, restauraci, nebo třeba kadeřnický salón, stačí napsat například jen ‚kadeřník‘ přímo do běžného hledacího pole, a výsledky se automaticky seřadí podle aktuální pozice mapy,“ uvedla mluvčí Seznamu Irena Zatloukalová.

Mapy.cz

Vyhledávání kadeřníka v Praze

FOTO: Novinky

Vyhledávání na nových Mapách nabízí také mnohem více detailů než dříve. „Přidali jsme podrobné texty a fotografie k desítkám tisíc lokalit a zajímavostí v celé ČR. Kromě nových dat na Mapy.cz přibyly i zcela nové funkce, které nenajdete u žádného konkurenčního serveru. Pokud vyhledáte například konkrétní ulici, celá se vám v mapě zvýrazní červenou barvou, takže je na první pohled patrné, odkud a kam vede,“ vyzdvihl přednosti novinky Adam Chvaja, produktový manažer serveru Mapy.cz.

Mapy.cz

Pro přehlednější orientaci je nově hledaná ulice celá zvýrazněna červenou barvou.

FOTO: Novinky

„Zajímavá je i novinka zvaná ‚Co je zde?‘ - po kliku do mapy se vám v pravé části obrazovky zobrazí podrobné informace o místě, na které jste klikli,“ popsal další přednost Chvaja.

Mapy.cz

Praktické informace se u hledané lokality zobrazují automaticky.

FOTO: Novinky

Mapy.cz používá každý den přes 300 tisíc reálných uživatelů, díky čemuž tento portál patří k nejnavštěvovanějším serverům v České republice. Vyzkoušet všechny přednosti nových Map můžete zde.

Mapy.cz

Detailní letecké snímky Brna

FOTO: Novinky