Společnost LG uspořádala velkolepou akci ve výstavním pavilonu Grand Palais v Paříži, který byl postaven pro světovou výstavu v roce 1900. Svou ocelovo-skleněnou konstrukcí se velmi podobá pražskému Průmyslovému paláci v Holešovicích, který je však výrazně menší.

I díky velikosti pavilonu bylo možné vytvořit dostatek místa pro dva světové rekordy. Pozvaní hosté vytvořili největší divácké publikum koukající na 3D film na světě. Přesný počet diváků zatím znám není, potřebný cíl 1500 lidí však překonán zcela jistě byl.

Padl i rekord v počtu lidí sledujících 3D projekci. Na akci se dostavilo přes 1500 hostů.

Padl i rekord v počtu lidí sledujících 3D projekci.

FOTO: LG

Druhou raritou byl největší 3D obraz na světě. Plátno před diváky mělo velikost 27x11 metrů, což je zatím největší plocha, na které kdy bylo 3D promítáno. K účelu této rekordní prezentace byl použit kreslený film Rio.

Obrazovka velká jako fotbalové hřiště

Největší obrazovky na světě jsou ještě daleko větší. Například v nákupním centru v Pekingu mají místo stropu obří obrazovku s LED podsvícením, která je větší než fotbalové hřiště. Je 250 metrů dlouhá a 30 metrů široká. Dohromady se tedy rozkládá na 7500 metrech čtverečních.

Tato LED obrazovka je největším displejem v Asii a v celosvětovém žebříčku jí patří druhé místo. Většinou slouží jako obří reklamní billboard. Na konci loňského roku si ji však pronajal jistý čínský mladík k hraní oblíbených on-line her.

Video

Muž dal 300 tisíc, aby si zahrál na největší obrazovce v Asii
Zdroj: Youtube.com

Jednoduše si se svým notebookem sednul na lavičku uprostřed obchodního centra a pomocí bezdrátového připojení začal hrát. Obrazovka je však tak velká, že na celou plochu nemohl ani vidět, proto aktivně hrál jen na části.

Žádná levná zábava to ale nebyla. Deset minut hraní ho vyšlo na 15 tisíc dolarů, tedy zhruba 280 tisíc korun. Za tuto sumu by si mladík mohl pořídit nové auto, přes 20 notebooků, nebo jednu z nejvýkonnějších počítačových sestav na světě. „Za ten herní zážitek mi to stálo,“ prohlásil po svých deseti minutách slávy mladík. [celá zpráva]