Z pracovních počítačů Pentagonu se aktuálně není možné připojit například na stránky YouTube, Amazon, či Associated Press (AP). Ve chvíli, kdy se lidé pokusí tyto stránky v internetovém prohlížeči načíst, objeví se pouze výrazná červená hláška „internetová stránka byla zablokována“.

Podle Velitelství pro kybernetické operace má blokace webů logické opodstatnění. „Zvědavost zaměstnanců dychtících po informacích o situaci po zemětřesenítsunami v Japonsku výrazně zatěžuje naši armádní síť v Pacifiku, která je již tak dost vytížená,“ uvedlo v prohlášení velitelství Pentagonu.

Do kdy budou webové stránky blokované, zatím Pentagon neuvedl. Jisté ani není, zda je má v budoucnu v plánu opět svým zaměstnancům zpřístupnit.

Po silném zemětřesení a následné ničivé vlně tsunami Japonsko čelí nejen jaderné, humanitární, ale i ekonomické krizi. Japonské akcie se propadly o více než deset procent a podle odborníků oslovených agenturou Reuters přijde obnova oblastí na nejméně 180 miliard dolarů (3,1 biliónu korun).