Vítěz slavil úspěch díky poctivému tréninku

Do heren po celé České republice a Slovensku se nakonec sjelo 32 hráčů, mezi nimiž snad kromě Koozyho nechyběl žádný z předních zástupců FIFA 11. Na registrační listině jsme mohli vidět například nejlepšího hráče předchozího ročníku Snkrjana, ex-PES 2010 šampióna messiaHa z klanu eSuba, dosud bezkonkurenčního vítěze většiny soutěží Kubela z eXtatus nebo třeba české talenty Errova s bombikem, které nažhavil právě příchod nového dílu.

Díky slušnému počtu hráčů a zvolenému hernímu systému, který vycházel ze čtyř základních skupin po osmi účastnících a následného play-off hraného tzv. "FDE BO3/BO1", kde je hlavní pavouk na dva vítězné zápasy a opravný na jeden, si všichni soutěžící nejen pořádně zahráli, ale také měli dostatek možností na opravení svých zaváhání. A ti, co se nevešli do horní poloviny skupin, tedy mezi postupující do vyřazovací fáze, si alespoň zasoutěžili v doprovodném turnaji o volné hodiny v hernách.

Již tradičně nejvíce soutěžících hrálo z pražských a brněnských heren, ovšem vítěz tentokrát vzešel z Pardubic.

Již tradičně nejvíce soutěžících hrálo z pražských a brněnských heren, ovšem vítěz tentokrát vzešel z Pardubic.

FOTO: PLAYzone

Právě ve vedlejších kláních, jež nebyla divácky příliš atraktivní, prvenství vybojoval REPULSION. Oči všech přítomných se ale soustředily spíše na hlavní play-off, do něhož se úspěšně prodrali všichni favorité. Chléb se lámal už od 1. kola horní i dolní části, v níž hned zkraje uvízl bombik, kterého postupně začali doplňovat jeho kolegové, mezi nimiž byl například Lunnit, gembler a později také Errov s messiaHem.

Kubel svou vzrůstající formu potvrzoval už ve FIFA 10, kde koncem sezóny skončil třetí na domácí WCG kvalifikaci.

Kubel svou vzrůstající formu potvrzoval už ve FIFA 10, kde koncem sezóny skončil třetí na domácí WCG kvalifikaci.

FOTO: eSuba

Na Mezihernovém turnaji se opět ukázalo, že hra na LANu je dost odlišná od té online - už hlavně kvůli nervům a divákům, co vás sledují. Fakt vyvrátil akorát Kubel, který celým play-off prošel jako nůž máslem, a svou úlohu hlavního favorita později potvrdil také ve velkém finále proti svému bratrovi Arcticovi. Stříbro tohoto prakticky neznámého fotbalisty bylo překvapením turnaje. Skvěle zahrál také třetí Kuza, jemuž k finále chyběla jediná vstřelená branka.