PlayBook bude mít úhlopříčku 17,8 centimetru, proti iPadu zhruba poloviční. Na rozdíl od iPadu bude mít dvě kamery, jednu z čelní a druhou ze zadní strany. [celá zpráva]

Přístroj bude schopen díky krátkému bezdrátovému spojení fungovat jako druhý a větší displej pro mobily BlackBerry. Pokud se spojení přeruší, například když by se uživatel s mobilem v ruce vzdálil, žádná citlivá data jako firemní e-maily v tabletu nezůstanou. Vedle spojení Wi-Fi bude mít přístroj přístup i na web přes mobilního operátora.

Tablet bude moci pracovat i jako samostatný přístroj. Podle manažerů RIM má PlayBook zajistit plné internetové funkce včetně zobrazování videa a interaktivního materiálu ve formátu Flash od společnosti Adobe Systems. Znamená to, že zařízení bude méně závislé na dodatečných aplikacích.

Počítačový tablet PlayBook

FOTO: ČTK/AP

Pro sledování videa na YouTube tak nebude muset uživatel stahovat patřičnou aplikaci. Generální ředitel konkurenčního Applu Steve Jobs stále odmítá vpustit Flash do jakékoli mobilní techniky od Apple; podle Jobse má tento software příliš mnoho skrytých chyb a spotřebovává příliš energie bateriím.

Analytici se shodují, že těsná vazba RIM na podnikové klienty může firmě zajistit pozici na trhu s tablety, přestože si na něm firma Apple zajistila v předstihu solidní pozici, napsala agentura AP.