Ve čtvrtek se chyba vyskytla přímo v tomto systému, což v něm vyvolalo zmatek a postupně jej to zahltilo. "Automatizovaný systém pro ověřování hodnot nastavení tak nakonec způsobil mnohem více škody, než napravil," uvedla společnost.

Pro mnoho uživatelů služba byla zcela nedostupná, jiným fungovala pomalu. Například publicistka Jennifer Sokolowská ze Seattlu tak kvůli problémům Facebooku na nějaký čas přišla o možnost komunikace s některými lidmi. "Uvědomila jsem si, že je nemám jak jinak kontaktovat. Až když to nefunguje, tak si uvědomíte, jak moc jste v tom zaháčkování," řekla agentuře AP.

Facebook začal mít potíže ve čtvrtek kolem 19:00 SELČ. Během následujících čtyřech hodin byla nedostupná pro více než pětinu lidí, kteří se na ni snažili dostat. Nyní již funguje bez problémů. Menší technické potíže služba měla i ve středu.

Její problémy nastaly během týdne, kdy Facebook zejména ve Spojených státech zaznamenává zvýšenou pozornost. V New Yorku má totiž dnes premiéru snímek The Social Network (Sociální síť), který zakladatele a šéfa Facebooku Marka Zuckerberga nelíčí v příznivém světle. Zuckerberg se zároveň tento týden s majetkem 6,9 miliardy dolarů stal největším skokanem v žebříčku amerických boháčů časopisu Forbes. Dnes oznámil, že americkým školám věnuje 100 miliónů dolarů.