Tablety vyplňují mezeru mezi tradičními počítači a vyspělými mobilními telefony. Přístroje se dostaly do centra pozornosti výrobců elektroniky poté, co americká firma Apple v letošním roce s velkým úspěchem uvedla na trh svůj tablet iPad. Společnost BMO Capital Markets očekává, že celosvětový prodej tabletů v příštím roce překoná 40 miliónů kusů, což by mělo mít negativní dopad na poptávku po noteboocích.

Firma Dell již minulý měsíc zahájila prodej tabletu Streak s úhlopříčkou pět palců. Přístroj lze zatím koupit pouze prostřednictvím internetu, příští měsíc by ho však měl začít ve svých prodejnách nabízet největší americký maloobchodní řetězec se spotřební elektronikou Best Buy.

Tablet Streak od firmy Dell

Tablet Streak od firmy Dell

FOTO: fotobanka Profimedia

Tablet Streak byl nicméně podle agentury AP přijat chladně. Kritici upozorňují, že zařízení je na mobilní telefon příliš neohrabané a na počítač zase příliš malé.

Dell je podle výzkumné skupiny IDC druhým největším výrobcem osobních počítačů na světě. Firma se nyní snaží rozšiřovat svůj sortiment s důrazem na mobilní zařízení.