V Berlíně se představí to nejlepší z česko-slovenské scény

V rámci velkého veletrhu s výpočetní a elektronickou technikou IFA v hlavním městě Německa se ve dnech 3. až 5. září tohoto roku odehraje evropská upoutávka na americké Grand finále World Cyber Games 2010, u níž organizátoři odhadují návštěvu až 60 tisíc fanoušků, čímž by se chtěli vyrovnat nedávné asijské zastávce stejného turnaje. Stejně jako v Los Angeles budeme mít i v Berlíně své zástupce v nejrůznějších titulech.

Zastávka WCG Samsung Euro Championship není jen tak ledajakou událostí, v přepočtu se zde bude hrát o rovný milión a půl korun a k našim západním sousedům se připravuje vyrazit česko-slovenská výprava o osmi členech. V Counter-Strike 1.6 nás bude zastupovat tým eSuba, v TrackMania Nations Forever mladý talent Hakki Junior, ve Warcraft III: The Frozen Throne ostřílený h34D_hUnT3R a ve FIFA 10 dobře známý Snkrjan.

V našem výběru tak chybí zastoupení pouze ve dvou ze soutěžních titulů - v mobilním Asphalt 5 a konzolovém fenoménu Guitar Hero. Volba je pochopitelná, protože v těchto hrách ještě stále nemáme vybudovanou soutěžní komunitu. Ovšem i tak jsou naše vyhlídky nadějné, spoléhat určitě budeme na Hakkiho, který jezdí ve fantastické formě, ale i na Snkrjana, jenž by měl být rozehraný po kvalifikaci na světové finále WCG. Podceňovat ale nesmíme nikoho, reprezentace je opravdu silná a všichni ze zmíněných borců už mnohokrát dokázali potrápit silné evropské konkurenty.

Ještě před samotným turnajem je ovšem důležité zmínit, že v průběhu srpna proběhne online kvalifikace na turnaj, z které na offline akci postoupí pouze vždy osm či respektive šestnáct nejlepších v každém titulu, kromě automaticky pozvaných. Tento krok snad ale nebude pro naše zástupce problémem a v Německu se tak ukáží v plné síle, když už se nám naskytla tato velká šance, jak se zase jednou vypravit na přední progamingovou událost do zahraničí.