Vítězem se stal hlavní favorit, na zbylých místech jsou velká překvapení

Vytvořit si slibnou pozici v závěrečné kvalifikaci pro 32 nejlepších hráčů ze seriálu Intel ligy měli uchazeči hned v několika různých typech soutěží, ať už šlo o víkendové, jednodenní či noční závody na serverech PLAYzone. Každý z nich byl samozřejmě obodován podle náročnosti a hlavním favoritům se tak třeba podařilo dostat do další fáze již v počátku, čímž darovali prostor dalším adeptům.

Zlomový moment se odehrál 30. května, tedy dva měsíce po začátku seriálu, kdy proti sobě v rozjezdech nastoupilo 32 nejlepších závodníků, z nichž se přesně polovina kvalifikovala na lan vyvrcholení v pražské herně BattleZone. Zde se už 12. června bojovalo o hodnotné ceny v celkové výši kolem 15 tisíc korun. Na startovní listině nechyběla například současná jednička Hakki Junior, jeho hlavní konkurent Sandro či protřelý mazák Toni.

Toni a Sandro (první dva zprava) jsou zřejmě největším zklamáním soutěže. Zkušení závodníci se neprobojovali ani do finálové jízdy.

Toni a Sandro (první dva zprava) jsou zřejmě největším zklamáním soutěže. Zkušení závodníci se neprobojovali ani do finálové jízdy.

FOTO: PLAYzone.cz

Vedle nich zde byla ale také celá řada nažhavených, doteď ne až tak výrazných jmen, která ovšem ale velmi výrazně zamíchala konečným pořadím. Ve finále horní části play-off se například vedle Hakkiho do hlavního závodu kvalifikoval překvapivě Jakub19. Ve velmi vyrovnaném finále nižší části, kde se rozhodovalo o dalších dvou pilotech, se konal ještě větší poprask, a to když ze čtveřice Sandro, Toni, Hoření a SyseL byli nejrychlejší právě poslední dva zmiňovaní.

Na úkor obvyklých tváří jsme ve finále mohli vidět obrovská překvapení Jakub19 (vpravo) a Hoření (vlevo) společně s Hakkim.

Na úkor obvyklých tváří jsme ve finále mohli vidět obrovská překvapení: Jakub19 (vpravo) a Hoření (vlevo) společně s Hakkim.

FOTO: PLAYzone.cz

V tzv. velkém finále se už vlastně mohlo odehrát jediné překvapení, kdyby slovenské eso Hakki Junior nevyhrálo, což se ale nestalo. Mladý jezdec si zlato spojené s procesorem Intel i7 920 vysloužil hodně rychle, zatímco o ostatních místech se rozhodovalo do posledních setin. Stříbro s procesorem Intel i5 650 nakonec bral Jakub19 a bronz a také Intel i3 530 Hoření.

Hakki Junior si díky Intel lize vysloužil další prvenství do své bohaté sbírky, kde nechybí ani triumf z domácího WCG či WGT.

Hakki Junior si díky Intel lize vysloužil další prvenství do své bohaté sbírky, kde nechybí ani triumf z domácího WCG či WGT.

FOTO: PLAYzone.cz

Tuzemská TrackMania komunita tak opět prokázala, že není pouze o jednom jezdci, ačkoliv Hakki nepoznal porážku již hodně dlouho. V případě velkých turnajů, kterým Intel liga na naše domácí poměry rozhodně je, se umí řádně připravit celý zástup jezdců.