Během dosavadních turnajů se zapojilo více jak tisíc hráčů

Zatím se ale situace kolem soutěže, která se stala společně s již zaniklým Invex Cupem základním kamenem českého progamingu, vyvíjí dobře. K prvnímu turnaji, jenž proběhl koncem ledna v akčním Counter-Strike 1.6, se do teď přidalo dalších osm, mezi nimiž byly i čtyři "Meziherňáky" v mladším Counter-Strike: Source. Právě tyto dva tituly jsou hlavním opěrným bodem jak naší komunity, tak i stejně obnoveného seriálu turnajů.

AMD PG Cyber Tour ve hře Counter-Strike 1.6

V minulosti byly Mezihernové turnaje známy i pod názvem PG Cyber Tour, který se celkem uchytil, ale bohužel vlivem konce seriálu ne na příliš dlouho.

FOTO: PLAYzone.cz

Vždyť do bojů o vysoké peněžní ceny, které se odrážejí od účasti na jednotlivé akci, se dosud zapojilo dohromady 270 týmů, což je neuvěřitelných 1350 hráčů a na cenách bylo rozdáno kolem 70 000 korun v hotovosti společně se stovkami volných hodin do pražské BattleZone a košické K-Net herny. Výrazně se také rozrostl seznam počítačových heren a internetových kaváren, které se nyní na pořádání podílejí. Momentálně je možné se do Mezihernových turnajů zapojit až z 13 českých a pěti slovenských heren.

Mezi účastníky nalezneme vedle přední domácí špičky a stálých týmů i rekreační hráče společně s celky složenými pouze za účelem zahrát si jeden z kvalitních turnajů. V průběhu dosavadních devíti konání jsme viděli přebírat medaile například klany suicide, Burning, eSuba, FROZENRIDERS, Cobrar, NecroRaisers či Riders on the Storm.

Mirek Topolánek v sobě objevil vášeň pro závodní hry.

V rámci jednoho z turnajů se v brněnské pořadatelské herně ukázal i host Mirek Topolánek.

FOTO: PLAYzone

Ovšem od tohoto víkendu nebudou na stupních vítězů stát pouze týmy, ale už i jednotlivci, protože MH (zkratka soutěže) otevírají novou kapitolu a po dvou akčních titulech se zhostí i organizace nejoblíbenějšího virtuálního fotbalu FIFA 10. Zda půjde pouze o nárazovou akci či pravidelnou měsíční, jako tomu je u obou Counter-Strike dílů, rozhodnou pouze hráči svým přístupem už tuto neděli, kdy poprvé v rámci Mezihernových turnajů zazní hvizd píšťalky.