Na konci května se iPady objeví v obchodech v Německu, Španělsku, Švýcarsku, Kanadě, Itálii, Francii, Velké Británii, Austrálii a Japonsku. Protože Apple očekává obdobný zájem jako v USA, přijímá od nedočkavých zákazníků od pondělí závazné předobjednávky.

Firma také prozradila, že od července se populární počítačový tablet s logem nakousnutého jablka začne prodávat v Belgii, Nizozemsku, Irsku, Lucembursku, Rakousku, Singapuru, Hongkongu a na Novém Zélandu.

V Česku se již prodává americká verze iPadu

A kdy se dočkají čeští a slovenští zákazníci? To je stále ve hvězdách, protože Apple zatím datum oficiálního zahájení prodeje stále nepotvrdil.

I tak je ale možné iPad v Česku sehnat. Některé internetové obchody totiž kvůli zvýšené poptávce začaly dovážet přístroje z USA. Nejlevnější verzi s 16GB pamětí je možné zakoupit za cenu okolo 15 tisíc korun.

Apple prodal už milión tabletů

Původně měl být prodej iPadů mimo USA zahájen již v dubnu. Kvůli rekordní poptávce byl ale nakonec vývoz tabletu do dalších států odložen.

Jen za prvních 28 dní se firmě podařilo prodat milión přístrojů. „Milión iPhonů jsme prodali za 74 dní. U iPadů nám ale k dosažení tohoto milníku stačila jen polovina dní,“ uvedl generální ředitel Applu Steve Jobs.

Ředitel Applu Steve Jobs předvádí iPad

Ředitel Applu Steve Jobs předvádí iPad

FOTO: Robert Galbraith, Reuters

O tablet s logem nakousnutého jablka je zájem především díky jeho atraktivnímu vzhledu a všestranné využitelnosti. Přístroj je velice rychlý a snadno ovladatelný přes prostornou obrazovku s vysokým rozlišením.

K internetu se připojíte prostřednictvím bezdrátových WiFi sítí. U vyššího modelu, který se však zatím neprodává ani v Americe, si webové stránky můžete prohlížet kdekoliv na cestách díky mobilnímu internetu 3G. Na baterii vydrží iPad pracovat nepřetržitě deset hodin.

iPadu se v tuto chvíli snaží konkurovat i další výrobci, jako je Lenovo nebo Dell. [celá zpráva]