Miniaturní mikrovlnka Brainwave by měla podle výrobce najít uplatnění především ve velkých firmách, kde zaměstnanci tráví celé dny v kancelářích. Ke svému počítači si jednoduše troubu připojí, aby si mohli o pauze ohřát svůj oběd.

„Tím, že zaměstnanci neopustí o polední přestávce své pracoviště, se výrazně zvýší produktivita jejich práce,“ řekl Stephen Richard Gates, který je tvůrcem zařízení.

Mikrovlnná trouba do počítačového USB portu

Mikrovlnná trouba do počítačového USB portu

FOTO: Novinky

Novinka je vybavena tradičním síťovým adaptérem, a tak v ní pochutiny můžete ohřívat i bez nutnosti připojení k počítači. Jedinou nevýhodou jsou její menší rozměry, celý talíř tak do trouby rozhodně nevměstnáte.

Společně s troubou by měla být dodávána i miska na ohřev pokrmů a vidlička. Zařízení je však v současnosti pouhým prototypem, a tak není jasné, kdy přesně se začne prodávat a zdali vůbec.

Do USB portu se kromě mikrovlnky dají zapojit i takové věci, jako je například osobní raketomet. Ten se jednoduše pomocí USB připojí k počítači. V něm pak pomocí klávesnice ovládáte otáčení, míření a samozřejmě i výstřely. [celá zpráva]