Televizní seriály

www.tv-porady.cz

Pokud již dávno nepatříte mezi "náctileté", jistě si vzpomenete na televizní pořady Magion a Vega, které pravidelně rozjasňovaly úterní a čtvrteční odpoledne mládeži socialistického Československa. Pořady překvapivě prosty jakékoli propagandy tehdy přinášely výborné animované seriály, po kterých se dnes prakticky slehla zem.

Před několika měsíci se na různých místech českeho a slovenského internetu začalo výrazněji diskutovat právě o seriálech, které byly v těchto magazínech pro mládež uváděny. Postupně vykrystalizovala početná skupina skalních příznivců a fanoušků těchto pořadů, kteří se snažili neorganizovaně jednat s Českou televizí. V tu chvíli se zrodil nápad založit web Televizní seriály. 

Postupně se tak na zmíněném webu objevují články o dnes již legendárních seriálech Želvy Ninja, Čáryfuk, Hrabě Káčula, Čáryfuk nebo Smolíkovi. Celý projekt můžete podpořit tím, že se zapíšete do petice, jejímž cílem je, aby se pořady Magion a Vega vrátily v podobě reprízy na televizní obrazovky.

Máte-li chuť, můžete o některém seriálu sami napsat článek (osobně bych se přimlouval za seriál o víle Ágnes bojující se zlou televizí Ednou, skvěle namluvený Oldřichem Kaiserem). Provozovatelé webu chystají další novinky, objevit by se měla mimo jiné možnost komentování a hodnocení článků. V plánu jsou i soutěže o věcné ceny.

.: HODNOCENÍ: grafika (5/10), obsah (5/10)

Vzpomínáte si na pořady Vega a Magion? Hlasujte v anketě pod článkem.

Citybus

www.citybus.cz

Jsou mezi námi i tací, kdož našli zalíbení v městské hromadné dopravě. A nemusí to být zrovna jedinci lepící se v přeplněném autobuse na osoby opačného (v některých případech dokonce i stejného) pohlaví. Existují prostě lidé, které fascinuje městská hromadná doprava jako taková. Zajímají se o jednotlivé typy autobusů, tramvají či trolejbusů, studují jízdní řády a nepohrdnou ani informacemi ze zákulisí dopravních podniků.

A právě jim je určen web Citybus, který se na internetu objevil 2. dubna 1999 pod názvem Bus magazín. Důvodem jeho vzniku tehdy byla snaha zaplnit prázdné místo v oblasti informací o městské hromadné dopravě, se zaměřením na nekolejovou dopravu. Od původního zaměření webu pouze na nekolejovou dopravu se postupem času ustoupilo, a tak zde lze v současné době nalézt informace i o kolejových systémech plnících funkci MHD. 

Web je zpravidla aktualizován pětkrát až sedmkrát týdne a někdy dokonce i několikrát denně. O přísun informací se starají většinou přímo pracovníci jednotlivých dopravních podniků a dále se na tvorbě obsahu webu velkou měrou podílejí lidé, kteří mají MHD jako koníčka a sledují její vývoj a historii ve svém regionu.

Bohužel však v poměrně rozsáhlém projektu začíná být obtížná orientace a některé stránky jsou navíc po grafické stránce nevyhovující. Naštěstí se provozovatelé webu chystají oslavit jeho šestileté výročí převedením některých částí do dynamické podoby, změny k lepšímu by se měla dočkat i grafická podoba webu.

TIP!
Zaujmout vás může stránka s odkazy na jízdní řády v devatenácti městech České republiky, rozsáhlé diskusní fórum nebo bohatá fotogalerie, ve které naleznete nejen různé typy dopravních prostředků MHD, ale i řadu fotografií dopravních nehod.

.: HODNOCENÍ: grafika (2/10), obsah (8/10)

Nespavost

www.nespavost.cz

Vědecké výzkumy prokázaly, že část svého života prospí všichni savci a proč by tedy měl být člověk výjimkou. Nemůžete-li však usnout, podívejte se na web Nespavost. Dozvíte se zde, co je nespavost, jaké jsou její nejčastější příčiny, proč je spánek důležitý a kdy je již nejvyšší čas navštívit lékaře.

Nechybí zde ani publicistické články nebo online poradna na témata Krátký spánek, Nespavost, Nekvalitní spánek nebo Problémy s usínáním. Tvůrci stránek mysleli opravdu na vše, neboť pokud neusnete po dobře míněných odborných radách, pohled na dva spící bulánky v záhlaví stránek vás uspí zcela určitě.

.: HODNOCENÍ: grafika (6/10), obsah (7/10)

Máte tip na zajímavý web? Napište mi o něm.