Uvidíme zřejmě stejné soutěže jako v minulém roce

Organizace stojící za pořádáním WCG, která je často nazývána jako olympiáda v počítačových, konzolových a mobilních hrách, se letos rozhodla soutěžní tituly zveřejňovat postupně, aby tak zvýšila napětí. Už předem lze ale odhadnout, že se žádných zásadních změn nedočkáme. V první vlně byly odtajněny Counter-Strike 1.6, Warcraft II, TrackMania Nations Forever a v druhé je podle předpokladů doplnila FIFA 10 společně se StarCraft: Brood War.

Crow (vlevo), jenž má zkušenosti například i z WCG či DreamHacku, zklamal, když vypadnul už ve 3. kole nižší části play-off.

Loni naše veškeré naděje spočívaly na Crowovi, jenž si cestu hradil sám. Zástupce StarCraft: Brood War sice nepostoupil, ale reprezentoval velmi dobře.

FOTO: PLAYzone

Novinkou je tedy pouze nahrazení starší FIFA 09 novějším dílem, což je zcela logické. Naopak zklamáním je určitě absence StarCraft II, jenž by minimálně u naší komunity určitě slavil větší úspěch než jeho předchůdce. Pokud tedy nepřijde třetí vlna masivně hraných titulů, což se neočekává, bude složení disciplín prakticky stejné jako v několika předchozích letech.

TrackMania byla nakonec jedinou hrou, která skončila podle předpokladů, když pomineme menší senzaci v podání bronzového Lomicha.

V případě odcestování do Los Angeles by byl zřejmě naší největší nadějí Slovák Hakki Jr (uprostřed), který patří mezi světovou elitu v TrackManii.

FOTO: PLAYzone

World Cyber Games bude mít i v roce 2010 zastávku u nás, ačkoliv zřejmě stejně jako loni nevyšleme nijak početnou výpravu na Světové finále, které hostí Los Angeles, které je pro domácí pořadatele až příliš finančně nákladné. Naopak si česko-slovenští fanoušci zahrají o hodnotné ceny od partnerů soutěže, které již v předchozím ročníku byly velmi lákavé.

Stupně vítězů World Cyber Games - místo, kde by jednou chtěl stát každý hráč.

Předem je jasné, že se v USA nepředstaví žádný z našich týmů, poněvadž by musel zaplatit astronomickou částku 5000 dolarů jen na zápisném.

FOTO: HLTV.org

Soutěžit se bude již tradičně skrze online kvalifikaci na portálu PLAYzone.cz, dále postoupí osm nejlepších v každé hře na offline finále hrané v hernách PG Cyber Café Velký Špalíček a PG Cyber Café Nový Smíchov. Zatím se předpokládá, že online část se uskuteční do konce června, aby nezasahovala do letních prázdnin a offline poté proběhne hned počátkem září, poněvadž již koncem měsíce se bude bojovat o titul mistra světa na Světovém finále.