"Firefox 3.6.2 měl původně vyjít 30. března, ale kvůli bezpečnostní chybě, která byla koncem minulého týdne opravena, bylo vydání uspíšeno a to i přesto, že popis chyby nebyl volně dostupný a chyba nebyla zneužívána," uvedl Pavel Cvrček ze serveru Mozilla.cz.

Podle něj chyba, kterou mohli zneužít hackeři, postihovala pouze Firefox 3.6 a netýkala se verzí 3.0 a 3.5. Aktualizace pro tyto webové prohlížeče proto vyjdou podle plánovaného termínu na konci března.

Opravná verze se bude do počítačů stahovat automaticky prostřednictvím služby automatických aktualizací internetového prohlížeče.

Vybíráme nejrychlejší a nejbezpečnější internetový prohlížeč

Společnost Futuremark nedávno spustila webový projekt zvaný Peacekeeper. Jde o test webových prohlížečů, který si může vyzkoušet kdokoliv na síti. A k čemu je tento „strážce míru“ dobrý? Měl by poradit, který prohlížeč na vašem počítači běhá nejrychleji.

Test Peacekeeper neřeší, jak je který prohlížeč bezpečný, který má nejlepší výbavu a zda jsou pro něj průběžně vydávány aktualizace. Jde čistě o výkonnostní benchmark, který ostatně firmy Futuremark už dlouhou dobu tvoří. Mezi nejznámější patří 3DMark testující výkon grafických akcelerátorů, v nabídce ale nechybí ani testy chytrých mobilních telefonů.  [celá zpráva]