Nové notebooky Aspire 2000 jsou postaveny na technologii Intel Centrino a tudíž jsou vybaveny procesory Pentium-M s frekvencí 1,4 až 1,6 GHz a zároveň možností připojení do bezdrátové sítě Wi-Fi podle standardu IEEE 802.11b. Všechny modely dostupné na českém trhu jsou vybaveny operační pamětí o kapacitě 512 MB, která je dále rozšiřitelná na 2 GB. Pevný disk má kapacitu 40 nebo 60 GB. Výkonnější model je dokonce vybaven vypalovačkou DVD disků.

Největším lákadlem je však širokoúhlý 15,4" WXGA TFT displej poskytující rozlišení 1280x800 obrazových bodů doplněný grafickou kartou ATI Radeon 9200 s vlastní DDR pamětí o velikosti 64 MB. Zajímavostí je speciální audiosystém složený ze dvou integrovaných reproduktorů doplněných sub-wooferem. Ve všech modelech je dále zabudována čtečka karet "4 v 1",  která podporuje karty Secure Digital, SmartMedia, MultiMediaCard a Memory Stick.

Notebooky jsou vybaveny Li-Ion akumulátorem, se kterým by měly podle výrobce vydržet až 6 hodin práce bez připojení k elektrické síti. Vzhledem k výbavě a širokoúhlému displej nepatří Aspire 2000 se svou hmotností kolem 3 kg zdaleka mezi nejlehčí notebooky.