SK Gaming se může pyšnit trojicí nejlepších hráčů

Uplynulý rok byl na FIFA soutěže bohatý. Především v Německu, kde se hra těší obrovské oblibě. Naši západní sousedé jsou dlouholetými králi virtuálních trávníků, což se projevuje ve všech anketách o nejlepší hráče. Výjimkou není ani divácký žebříček pořádaný portálem fragster, jehož celosvětová hodnota je sice nulová, poněvadž se do ní zapojili pouze němečtí fanoušci, ovšem naznačila mnohé.

Zejména to, že bezchybní bratři Schellhaseové nejsou jedinými hvězdami. Paradoxně je sesadil jejich učeň, krajan a navíc kolega z klubu SK Gaming - Joshua "Kr0ne" Begehr. Ten, ačkoliv se původně objevily zvěsti, že pro něho nikdo nebude hlasovat, protože vyhrál "pouze" World Cyber Games 2009, anketu kompletně opanoval, když se ziskem 56 % celkových bodů obsadil první příčku. Jeho starší spoluhráči, kteří jsou ikonami titulu FIFA už od roku 2003, se museli tentokrát spokojit s druhým a třetím místem.


Kr0ne letos triumfoval pouze na World Cyber Games 2009, což mu stačilo k senzačnímu vítězství ve fanouškovské anketě o nejlepšího hráče.
FOTO: readmore

Daniel "hero" Schellhase, jenž byl právě soupeřem Kr0neho ve finále WCG, zaostal na stříbrné pozici o celých 41 %, jeho dvojče Dennis "styla" Schellhase ztrácel ještě o další 4 % více. Tak či tak jejich zaměstnavatel SK Gaming může být velmi pyšný, protože ho zastupují v současnosti tři nejlepší FIFA hráči. Nevděčná bramborová pozice připadla na Marvina "Marvinho" Reutera z n!faculty a pětici uzavírá zástupce Competo Jannik "Era" Huber.


Dvojčata Dennis a Daniel Schellhaseové okupují přední příčky FIFA akcí už od roku 2003. Nyní mají nového vážného konkurenta z vlastních řad.
FOTO: readmore

Ovšem, co se týče finančních zisků za rok 2009, pořadí je zcela jiné. Kr0ne je v žebříčku až na 6. místě s částkou 3470 $, zatímco nejvýdělečnější virtuální fotbalista hero má 15040 $ a druhý styla 8930 $. Umístěními pořádně zamíchala Bundesliga, Mistrovství ESL a finále ESL Pro Series. Třetí je Kevin "KeWin" Waldschmidt z n!faculty, čtvrtý již zmíněný Jannik "Era" Huber a pátý Daniel "eNnu" Ennulat z nGize.


Zatímco ve světě je za vrchol sezóny považováno WCG, pro německé hráče je špičkou domácí Bundesliga či ESL. Obě soutěže jsou totiž lépe dotované, ačkoliv se jich účastní pouze Němci.
FOTO: readmore

Opět jde tedy čistě o německé zastoupení, což je ale způsobené obrovskými dotacemi do bundesligových soutěží, kde výhry v řádech tisíců dolarů pobírají prakticky všichni hráči v první desítce. Skvělými hráči se mohou pyšnit například Portugalci, Rumuni či Poláci. Špatné zastoupení nemáme ani my, z Čech vyniká zejména Snkrjan, Slovenska kvalitně zastupuje oSiS či Rolando.