Hlavní obsah

Zjistil na Facebooku manželčinu nevěru a zemřel žalem

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Bral si dvojité směny, aby mohl manželce pořídit kvalitní dům v hrabství Cornwall, pak jí ale slídil v profilu na Facebooku a dozvěděl se nelichotivou pravdu, že je podváděn. Čtyřiadvacetiletý Andrew Buchan z jihozápadu Anglie se rozrušil tak, že bolestnou realitu nevydrželo jeho srdce. Mladý zdravotník měl totiž smůlu, trpěl vzácnou, leč velmi vážnou srdeční chorobou.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Facebook

Článek

O ní lékaři ani on sám netušil, odhalila ji až pitva. Hypertrofickou kardiomyopatií je postižen jeden z pěti tisíc lidí. Při této chorobě dochází k vážnému zbytnění srdeční stěny, takže komory se zmenší a srdce se musí mohutně stahovat. To ho oslabuje, takže zvýšený stres či zátěž ho mohou zastavit.

A k tomu došlo u Andrewa ve chvíli, kdy se začal vyrovnávat s manželčinou nevěrou.

Mladý zdravotník si začal na Facebooku číst zprávy z profilu své dvaadvacetileté manželky Sarah. Měl podezření, že je mu nevěrná. A objevil osudnou větu od dvacetiletého barmana Jeremyho: „Nesnesu pomyšlení, že s tím chlapem spíš. Chci s tebou souložit.“

Manželka pak po přímé konfrontaci všechno svedla na něj, vadilo jí, že pořád jen pracuje. Andrew se zhroutil, když se od něj odstěhovala.

„Můj syn zemřel doslova na zlomené srdce,“ uvedla pro deník NOTW nebožtíkova matka Lindy.

Kuriózní případ není ojedinělý

Facebook ovlivňuje životy lidí daleko více, než by se mohlo na první pohled zdát. Například letos doplatila na svou zálibu v sociálních sítích mladá žena, která je známá pouze pod přezdívkou Lindsay. Protože jednou neměla v práci svůj den, napsala všem svým přátelům na Facebooku, co si myslí o svém šéfovi, a to pěkně zostra.

Při psaní vzkazu na Facebooku zapomněla na to, že mezi jejími přáteli je právě i šéf Brian, který si může vzkaz stejně jako všichni ostatní přečíst. „Pane bože, já nesnáším svou práci! Můj šéf je naprostý perverzní úchyl, který mi zadává ty nejhorší úkoly, jen aby mě naštval,“ napsala s vulgárními poznámkami Lindsay do svého statusu na Facebooku.

Šéf si vzkazu všiml a oznámil jí, že má výpověď: „To sis za pět měsíců ještě opravdu nevšimla, že jsem gay? Práci ti zadávám stejně jako ostatním, ale pokud tě obtěžuje, zítra už nemusíš chodit.“

O Facebooku

Tento již celosvětový fenomén vznikl před pěti lety. Vymyslel jej student harvardské univerzity Mark Zuckerberg. Obliba původně vysokoškolského webu se rychle rozšířila a nyní jej využívá více než 500 miliónů lidí.

Facebook funguje na principu registrace a vytvoření si vlastního profilu. Ten si následně mohou většinou prohlédnout pouze ti uživatelé, které dotyčný označí jako „přátele“. Zároveň se každému zobrazuje nabídka lidí, které by mohl znát. Okruh „kamarádů“ se tak neustále rozšiřuje. S rostoucím počtem uživatelů roste i ztráta soukromí. Je možné nastavit profil tak, aby byl dostupný všem.

Facebook je populární díky pohodlnému vkládání fotografií, které si mohou vybraní kamarádi prohlédnout. Stačí ale, aby například někdo z vašich blízkých okomentoval snímek z vaší narozeninové oslavy, a fotku a komentář uvidí i lidé, které sice neznáte, ale patří do okruhu známých vašich přátel. Na stejném principu fungují i diskuze a vzkazy vkládané na Facebook.

V historii to není poprvé, kdy někdo kvůli Facebooku dostal vyhazov. Letos v dubnu byla například propuštěna zaměstnankyně švýcarské pojišťovny Nationale Suisse. Ta totiž svou nemocenskou, kterou měla kvůli údajné migréně z práce na počítači, trávila právě brouzdáním na sociální síti. [celá zpráva]

Reklama

Související témata:

Výběr článků

Načítám