Podrobnosti o telefonu zveřejní Dell, až přístroj půjde do obchodů. V říjnu uvedl informovaný zdroj, že se Dell chystá uvést v USA na trh svůj chytrý telefon s Androidem v síti AT&T. Dnes se Dell o těchto případných plánech nijak nezmínil.

Mezi největšími technologickými firmami je Dell další v řadě, kdo chce prorazit s vyspělými telefony mezi konkurenty. Americkému trhu dominují modely iPhone od Apple a BlackBerry od skupiny Research in Motion.

Dell Mini 3

Dell Mini 3

FOTO: Novinky

Podle průzkumu agentury iSuppli se předpokládá, že dodávky chytrých telefonů na světový trh dosáhnou v příštím roce 235,6 miliónu. Proti letošním 184,2 miliónu to představuje nárůst téměř o 28 procent.

"Mohli by mít mírný úspěch. Myslím, že to velký trhák nebude," předpověděl Dellu analytik Kevin Hunt z firmy Hapoalim Securities USA. Podle něj Dell zřejmě nebude mít z mobilů tak vysoké ziskové marže, jaké má u počítačů, napsala agentura Reuters. 

Co umí nejnovější iPhone 3GS

Nový iPhone 3GS představila společnost Apple letos na začátku června. Co ale znamená označení 3GS? Stejně jako u starší verze zkratka představuje podporu rychlého 3G internetu. Přídomek S je zkratkou anglického slova Speed, čímž chtěl výrobce upozornit na rychlost odezvy systému, která je podle informací Applu až dvakrát vyšší.

Díky výkonnější baterii vydrží nový iPhone na jedno nabití 1,5krát tolik než varianta 3G. Bez elektrické zásuvky by měl iPhone dokázat pracovat až 300 hodin. Hovorový čas činí 12 hodin. Video můžete na přístroji bez přerušení přehrávat 10 hodin a hudbu neskutečných 30 hodin.

Vylepšení se dočkal také integrovaný fotoaparát, který byl u předchozí verze u uživatelů často terčem kritiky. Fotoaparát s rozlišením 3,2 Mpix nabídne automatické ostření. [celá zpráva]